Švýcarsko-Bern

23. dubna 2014 v 16:39 |  Letem -světem

BERN


Bern je hlavním městem a je nazýván také srdcem Švýcarska, medvědím, květinovým, prázdninovým městem nebo městem umění. Slouží jako sídlo švýcarské vlády, parlamentu a mnoha dalších institucí.
Medvěd je nejen ve znaku města, ale najdete ho i v městském příkopě u starého mostu Nydegg, kde se chová už od 15. století. I název Bern pochází z německého der Bär, když tu zakladatel města skolil jako první zvíře právě medvěda.
Bern byl také zvolen nejkrásnějším evropským městem květin. Ani Vás to nepřekvapí, když vidíte květinami ozdobené fasády domů, kašny nebo květiny v pěstěných zahradách a zelených parcích, v zoologické zahradě a podél řeky Aare u starého středu města. Proto se stal květinový trh a růžová zahrada magnetem pro tisíce turistů.
Stará univerzita, renomované školy, významná muzea jako např. Muzeum umění s největší sbírkou Paula Klee, divadla a koncertní sály vypovídají o bohatosti kulturního dění v tomto městě.
Staré město je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO a umožňuje procházky romantickými středověkými podloubími a průchody se spoustou obchůdků, starožitností a kaváren. Tvoří zhruba 6 km dlouhou nákupní promenádu a patří k těm nejdelším na světě.
Historické jádro stojí na pískovcovém ostrohu nad řekou Aare. Za návštěvu stojí obrovská gotická katedrála. Zachovalo se tu jedenáct velkých kamenných kašen ozdobených sochami a květinami. Sochy jsou velmi pestré a najdete zde Mojžíše, Samsona nebo i Pojídače dětí, jehož poloha v centru města slouží jako ideální místo, kde si lidé dávají sraz.
Nevynechejte ani dům, kde Albert Einstein vymyslel teorii relativity. Stejným lákadlem pro turisty je ( podobně jako náš Staroměstský orloj ) místní starý orloj se zvonkohrou na Hodinové věži, jehož medvědí figurky se dávají každou hodinu do pohybu.

Švýcarsko:

Je pro mě krásnou zemí,vše zde funguje jak má,vlaky a tramvaje jezdí přesně na čas.Zboží které jsem tu viděla v obchodech je všechno k dostání i u nás-kromě nápaditosti vyzdobení obchodů a velkého obchodu s čokoládou-byli tam tabulky čokolády velké jak stůl -vše bylo na váhu.Káva v kavárně byla velmi drahá,maličká a nic moc,u nás v cukrárně mají lepší :-) na kávu tedy ne :-)Švýcaři na mě působily velmi dospěle,trochu odměřeně ale i přátelsky-je vidět že řada věcí jde u nich jednoduše zařídit a že zde nemusí tolik bojovat proti blbosti lidské :-)


Orloj v Bernu

Symbol Bernu-medvěd

Radnice Bern

Most přes minulost

Krámek v zemi-květinářství
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama