Haag-sídlo královny

24. dubna 2014 v 15:37 |  Letem -světem

Město Haag je hlavním městem provincie Jižního Holandska a 3. nejlidnatějším městem Holandska (má kolem 480 000 obyvatel). Nachází se zde sídlo nizozemského parlamentu i vlády, rezidence královny Beatrix, instituce jako Nejvyšší soud a Mezinárodní soud pro lidská práva i množství dalších sídel zajišťovaných Evropskou unií.
Haag leží na břehu Severního moře a připadá mu 11 kilometrů dlouhé pobřeží. Zde se nachází i nesmírně oblíbená pláž Scheveningen, kde lze obdivovat pískové sochy či miniaturní městečko Madurodam se vším, co je typické pro Holandsko.
Toto město by klidně mohlo být prohlášeno za mezinárodní. Sídlí zde totiž všechny ambasády v rámci Holandska, kolem 150 mezinárodních organizací, více než 450 asociací a nadací, a přes 3 000 společností. Je to místo, kde se setkává přes 100 různých národností a kde přes 40 % obyvatel tvoří původem cizinci. Každý rok jím projde přes 20 milionů návštěvníků.


Holansko:
Při příjezdu do Holanska mě nejvíc překvapilo,kolik zde žije různých národností a ras a jak spolu všichni žijou na jednom prostoru v míru a v lásce.Trochu jako v ráji...mooc se mi to líbilo :-) jinak holandané jsou velmi přátelští ,otevření a milý lidé...připravte se na to, že si budou chtít povídat a obímat se....Někteří bydlí i v takto úzkém domečku a spí tam na štorc :-)
Holanské moře je studenoučké a dost tam fouká...Krásné sídlo královny ...které je za vodouLegendární zavražděný chlapeček ukazuje na parlament...Krásná holanská ulice s vodou....Lodičky na vodě-romantikaMlýn a teta Běta


Miloučký domeček s trpaslíky u vody


Nejdražší hotel na pobřeží a teta Běta se v něm jako správná zazobaná turistka ubytovala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama