Karneval- Rotterdam

24. dubna 2014 v 15:18 |  Letem -světem
Druhé největší město Holandska Rotterdam není typickým místem, kam by lidé jezdili za památkami. Naopak se jedná o moderní dynamické město, které se neustále rozvíjí. Historické jádro bylo zničeno za druhé světové války bombardováním, proto zde tolik tehdejších staveb člověk nenajde.
Jedinečný karneval, který vám svým charakterem bude připomínat proslulý karneval v Rio de Janeiru, nese název Zomercarneval. V průběhu letních prázdnin tak můžete za zvuku bubnů a jiných nástrojů vidět nekonečný průvod dospělých i dětí v zajímavých kostýmech.
Celá show se odehrává přímo v ulicích Rotterdamu. Součástí jsou taneční soutěže, volba královny a také důležitá bitva bubeníků. Představí se muzikanti s bicími nástroji a trumpetisté. Ti nejlepší si každý rok odnesou finanční odměnu. V době karnevalu je město přeplněné turisty z celé Evropy, kteří si netradiční podívanou nenechají ujít. Večer pak k tanci hraje živá hudba a noc je věnována velké latinskoamerické párty.

Co mě nejvíc překvapilo:
Tanečnice vystupující v karnevalovém průvodu v kostýmech byli i 60-70 leté paní náramně jim to slušelo a bavily se.Nikdo je nekritizoval za to ,že si dovolily ve svém věku někde trsat a ukazovat svoje nedokonalá těla.
Návštěvníci karnevalu.... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama