Červen 2014


Jsi ve všem a vším

23. června 2014 v 18:57 | kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den
Ať se snažíš či nesnažíš

Jsi ve všem a vším

Tak radostně a cele

Bůh projevuje své bytí....V tichu Boha

23. června 2014 v 18:52 | kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den
Vše je mimo popis

Pusť vše a buď

Tak nádherně se staň ničím

V tichu BohaPartnerstvím k sebepoznání

23. června 2014 v 18:41 Partnerství-láska
Přejme si partnera který bude jako my rovnocenný v kladném i záporném a má stejnou touhu, rozvíjet se ve směru všech našich přání. Který nás bude provázet při našem rozvoji. Rovněž my jsme připraveni provázet našeho partnera při jeho rozvoji.
Když se dva lidé poznají, poznají v první řadě sami sebe. Prostřednictvím našich vztahů se učíme a s každou láskou se stáváme schopni větší lásky- až se jednoho dne odvážíme si pozvat do svého života duchovního partnera- zrcadlí vám přesně to co vysíláte.

Za partnera dostaneme vždy sami sebe a to co jsme připraveni do vztahu přinést !
(s knihy zakon rezonace)Červnové setkání u Svaté vody s pannou Marií

23. června 2014 v 12:21 | Jana K |  Setkávání spoludušiček

V úterý 17.6 se uskutečnilo setkání u Svaté vody-tématem setkání byla panna Marie.
Program byl rozdělen na tři hlavní témata: pohybové - taneční, umělecké a meditační.Pohybová část začala už po 16h kdy jsme se vydali na procházku ke Sv. vodě. Po zdolání strmého kopce jsme se dostali na betonový plácek mezi stromy. Tady jsme se zbavili stresu pomocí techniky fokusingu, zlepšili jsme průchod čaker meditací na vesmírnou matku a zatančili a zazpívali jsme si mantry.
Už více zklidnění jsme se vydali do údolí k prameni Svaté vody tu jsme pokřtily obrázek panny Marie a po chvilce přemýšlení, jsme ho přitloukli na zadní strom.Pak jsme kreslili obrázky manter na lavičce a Jana k tomu vykládala a zpívala o panně Marii. Po krátké přestávce následovalo meditační pásmo: meditace na duchovní srdce, meditace lásky a dobrotivosti, vnitřní setkání s pannou Marií. Naše meditační setkání trochu narušovali divocí borci na kolech, čumilové,lesní zvěř a psi ale příroda a les nás naopak meditačně ladili a osvěžovali.

Tancování a zpívání manter

Když jsem chystala fotky na blog objevila jsme jednu na níž nad námi mezi stromy září modré kolečko.Tak schválně co si o tom myslíte vy-není to žádná fotomontáž na to není čas. Mantra kterou jsme zrovna zpívali byla (Vítěství silám lásky které jsou Boží ) Takže co to je -mini planetka modrých ufounů, modrý měsíc panny Marie?
Křtění obrázku Svatou vodou


a datel ťukal až přiťukal.....

Kreslíme mandalky

Lesní skřítci- Provodov

19. června 2014 v 18:18 Bytosti Země

Lesy jsou plné různých bytostí - tohle by mohl být zelený skřítek Mecháček......

Uááá mám patku s jehličí

ListnáčekZašklebenec šiškový

Stromy a stromové bytosti lesa

19. června 2014 v 17:52 Zajímavá místa
Síla stromů spočívá v tom, že jsou propojeny se zemí a dovedou veškeré negace rychle a dovedně odvést do hlíny kde se dostanou zpět do koloběhu a regenerují. Stromy zůstávají po celý život na jednom místě kde vyrostli a nemůžou odtud odejít jen plně a s láskou přijmout svůj osud. Na podmínky si nestěžují. Vyrábějí pro nás kyslík a tak si zaslouží náš dík. Se stromem můžeme mluvit stejně jako s člověkem-rozumí nám.

Léčení bolesti zad stromem: nejprve 9x obejdeme strom po směru hodinových ručiček a požádáme o zmenšení bolesti zad touto větou: Strome šišek,strome květu vstřebej bolest mého hřbetu. Pak se opřete zády o strom a vnímejte jeho kůru a každý záhyb i to jak strom odvádí bolest pryč. Pak strom obejměte a poděkujte mu.
Navždy spolu


Strom na hradě Starý Světlov


Stromový strážce křižovatky na Malenisku

My tři jsme rostly vždycky spolu

Petřínské zahrady

13. června 2014 v 19:29 | Kopretina |  Cestování po ČR
Růžová zahrada


Růžový sad patří mezi nejnavštěvovanější místa na Petříně . Jedná se o unikátní místo, které je osázeno 12 000
růžemi všech druhů tvarů a barev. Růžový sad je snad nevýhodnějším místem k relaxaci. V zahradě se nachází velké množství laviček vybízejících k odpočinku. Je to velmi romantické a krásné místo.Růže a levanduleCestou k růžím ......Zahrada Nebozízek

Fontána nedaleko Lanové dráhy na Nebozízku má tvar osmičky. Je tvořena z chrliče divokého muže a dvou vodních nymf nad nimiž jsou vodní ptáci - volavky.
Hladová zeď


Hradbu známou dnes pod názvem Hladová zeď nechal vybudovat v letech 1360-1362 český král a císař Karel IV .

Zeď byla postavena s opuky , kamene kterého bylo na Petřínském vrchu dostatek.

Učelem stavby byla obrana Menšího Města pražského tedy současné Malé strany a
především Pražského hradu.

Legenda:

Hladová zeď se původně nazývala zubatá tento název jí zůstal až do roku 1361 kdy v Praze vypukl hladomor.

Podle pověsti zaměstnal na stavbě Karel IV chudinu pro kterou se práce na stavbě stala zdrojem obživy - proto název Hladová zeď.Hladová zeďZahrada Nebozízek se rozprostírá mezi Hladovou zdí, Lanovou dráhou a Újezdem.


Je propletena spletitými cestičkami, díky kterým se návštěvníkům otvírá ojedinělí pohled na Prahu .


S historie Nebozízku víme tolik , že zde bývala vinice která nesla podle svého tvaru název Nebozez.


Po zrušení vinice zde stávali ovocné sady.


Je tu také stejnojmenná restaurace ze které je krásný výhled na Prahu.


(čekací doba na objednání kávy 45minutS vyplazeným jazykemNevinný )


Zahrádečka pro skřítečkaPraha - Petřín

13. června 2014 v 16:20 | Jana K. |  Cestování po ČR
Jedním z nevyhledávanějších turistických cílů Prahy je kopec v samotném centru s názvem Petřín.
Jedná se o významný vrch ze kterého je výhled na celou Prahu ale nacházíte se také v blízkosti Pražského hradu. Petřín je plný památek a mnoha zajímavostí.


Pohled s PetřínaPamátky a zajímavá místa na Petříně a v jeho okolí :

Růžový sad, Štefánikova hvězdárna, Petřínská rozhledna, zrcadlové bludiště, Kostel sv. Vavřince, Kaple Božího hrobu a křížová cesta, Hladová zeď, Lanová dráha, Nebozízek, Kostel sv. Michaela, klášter sv. Gabriela, Letohrádek a zahrada Kinských, Kostel panny Marie vítězné a Pražské jezulátko, Vrbovská zahrada, seminářská zahrada, Strahovský stadion a klášter.
Lanová dráha na PetřínPopis trasy:

Pokud přijedeme do Prahy na Hlavní nádraží pojedeme metrem C na Florenc, tam přestoupíme na trasu B a pojedeme na Národní třídu. Odtud tramvají na Újezd (č. 9, 22 ) vystoupíte přejdete přes hlavní cestu. Zde můžete nastoupit na lanovou dráhu a nechat se vyvést až nahoru nebo se projít pěšky odměnou vám budou krásné výhledy na Prahu.

Schody ke Hladové zdi
Okýnko mezi stromy - výhled z Petřínského parku


Salamandři - Bytosti ohně

12. června 2014 v 19:03 Bytosti Země
Bytostmi ohně nazýváme salamandry.Salamandři nikdy nejsou jeden jako druhý-když budete mít víc zapálených ohníčků , každý z nich bude mít jinou energii. Záleží hodně na záměru s jakým se oheň zapaluje. Jak víme je to dobrý sluha ale zlí pán.Těla salamandrů jsou dlouhá a hubená podobají se hadům tančícím v plamenech. Odpovídají za metabolismus v těle a podporují sebeúctu . Můžeme je spatřit jako jiskřičky kolem ohně nebo záblesky světla. Vpodobě zvířat jsou to zrzavé lišky, veverky a kočky,také hadi a světlušky.
Život salamandrů je neustálý tanec-jejich energie bývá přítomna na rockových koncertech, při závodech formulí - kde od kol létají jiskry. Komunikace se salamandry je vůbec nejtěžší-příliš se nezabývají věcmi našeho světa.Pokud se však přesto vyladíme na jejich energie mohou nás naučit jak zapálit svůj duchovní oheň - posilují odvahu, tvořivost a vize.
Dalšími bytostmi ohně jsou ohnivý mužové a skřítci nad nimi pak jsou plejády-víly ohně. Vyšší bytosti salamandrů jsou stvořeni se slunečních paprsků a mají podobu jiskřivých štíhlých žen a mužů nebo dětí se zlatou aurou. Všechny bytosti ohně řídí a vede archanděl Michael.Chybí vám energie?

K ohni pokládejte své ruce a představujte si, jak energie která z něj sálá, vstupuje přes dlaně nebo konečky prstů do celého vašeho těla. Je nutno si uvědomit že, oheň je také životní energie kterou máme v těle. Sílu ohně lze používat v mnoha oblastech a je vhodný pro lidi kteří trpí únavovým syndromem nebo pro každého kdo se potřebuje energeticky posílit.

Posilování aury:

Naši předci, kteří magii živlů ovládali, mávali v blízkosti sebe rozžhavenými klacky, aby získali ochranu a sílu ohně a cítili se lépe, byl to jakýsi způsob ochrany a léčby.Také jak je známo skákali přes oheň. Z energetického hlediska, si tím zacelovali možné trhliny v auře, které by časem mohly způsobit fyzické nemoci atd.


Rituál ohně:

Nejprve se rozhodněte , co by jste chtěli prostřednictvím ohně přivolat do svého života. Připravte si červený nebo oranžový ubrus a zapalte na něm červenou nebo oranžovou svíčku, do aroma-lampy můžeme dát citronovou vůni. Přírodní magie živlů je založena na úctě k bytostem, komu bude chybět úcta a pokora měl by se živlové magii vyhnout obloukem. Ubrus se zapálenou svíčkou začneme obcházet ve směru hodinových ručiček-nahlas lze říci: Započínám já své věci, volám oheň ku pomoci. Můžete si představovat , že v kruhu kolem vás hoří oheň. Poté vyřknete své přání a řekneme stává se teď, děje se teď.Na závěr můžeme tlesknout a zavolat: Děkuji ti moudrosti ohně za tvou pomoc, vážím si tě. Buď pozdravena. tímto je rituál ukončen a kruh uzavřen a my odcházíme s myšlenkou , že to co jsme si přáli se začíná dít.