Srpen 2014

Otevři své srdce

31. srpna 2014 v 13:05 Pro pohlazení duše
Otevři své srdce a přijmi pocestné-přátele i nepřátele. Přátele hladí, nepřátele učí a léčí tvé nedostatky. A tak stejně jsi tu jenom ty v podobě jakou sis vysnil, sedíš v kině svého života. Úžasné propojení techniky a lidského ducha, umožňuje tvé rostlince vyrůst zas o kousek víc k dokonalému pochopení pravdy a lásky. Tvé srdce je pojednou všude-rozplynul ses do lásky:-)Akce spoludušičky

27. srpna 2014 v 15:42 Setkávání spoludušiček
Zprávy, které jsou v koši více jak 30 dnů, automaticky mažeme.


Pozvánka na setkání spoludušiček s názvem:

CESTA PO OVOCNE GALAXII

Kdy: v uterý 2.9 v 16.30

Program:

Pásmo relaxační-pohybové:
-cvičení s jablíčkem
-odstranění problému metodou RUŠ
-tancování a zpívání manter
a překvapení

Pásmo informačně-tvořivé:
-ochutnávka všeho dobrého s ovoce co kdo přinese
-výroba šklebivého jablečného ksichtíku
-povídání o 9 prvotních stádiích vztahu mezi mužem a ženou

Pásmo meditační:
-meditace na duchovní srdce
-meditace odpuštění
-výlet naší duše-cesta po ovocné galaxii

Akce začíná v 16.30 na plácku nad Sv.vodou -zde proběhne relaxační pásmo. Pásmo informačně-tvořivé a meditační proběhne u paní Lenky na zahrádce pod sv.vodou.Kdo chce jít semnou přijdte před 16h ke mě v 16h budu vycházet z domu

Sebou:2 střední až menší jablíčka s pevnou stopkou (jinak prý je tam jablek dost-kdo by neměl) nožík,oblečení a obutí do přírody,nealkoholické mlsy s ovoce( např.sušené ovoce,koláče-není podmínkou)ovocné oblečení ,ozdoba nebo historka -vítáno.

V případě deštivého počasí u mě doma proběhne od 16.30 pásmo informačně tvořivé a meditační.Dle předpovědi má být ale hezký slunečný až polojasný den s teplotami kolem 25 stupnů.

Dejte mi prosím vědět vaši účast do neděle 31.8.Srdečně vás zvu a těším se na vás :-) Jana K.A jak vše dopadlo?

Cesta po ovocné galaxii nakonec proběhla pod střechou, kvůli deštivému počasí.To nám ale nevadilo, bylo to moc příjemné setkání.


Fotka s posledního setkání


Léčivé obrázky

25. srpna 2014 v 17:52 Pro pohlazení duše
Zrození Nového světa od Františka Blažíčka -má silné léčivé účinky

Václav Švejnar z cyklu cesty světla

Hieronymus Bosch - výstup do Epyrea


Zdeněk Hajný- Exodus
Zdeněk Hajný-Poutníci

Russová Václava- nesmírné a červené


Rublevova ikona - velmi silné léčebné účinky

Přeji krásné uzdravování se......:-)O ztrátě kontroly

22. srpna 2014 v 15:57 | Anthony de Mello sj |  Pro pohlazení duše
Tohle právě udělala společnost Vám,když jste se narodili. Nedovolili vám pochutnávat si na zdravé a výživné stravě života a sice na práci ,hře ,radosti, smíchu, společnosti lidí a potěšení smyslů a mysli. Dali vám místo toho ochutnat drogu, která se jmenuje přijetí,ocenění, pozornost, prestiž, mít své jméno v novinách, mít moc ,být šefem.A tím ,že jste ochutnali,stali jste se na nich závislí a začali jste se děsit toho, že je ztratíte.Vzpomeňte si jak jste se cítili, když jste neměli věci pod kontrolou, jakou jste pocitovali hrůzu při pomyšlení, že selžete nebo uděláte chybu a druzí vás za to budou kritizovat. Takže se se z vás stali lidé postupně závislí na druhých a ztratili jste svobodu. A teď mají druzí moc docílit toho, že se cítíte štastní nebo neštastní. Nikdy ani na minutu nepřestanete hlídat reakce druhých a tančíte tak, jak oni pískají. Hezká definice probuzené osoby je :člověk, který už netančí tak jak píská společnost, ale tančí na hudbu která vychází z něho samého. Když si vás někdo nevšímá ,nebo s vámi nesouhlasí, zažíváte nesnesitelnou osamělost,takže se připlazíte zpět za lidmi a škemráte o utišující lék,který se jmenuje ocenění, podpora a ujištění.Jste-li v tomto stupni závislosti,musíte se pořád chovat co nejlépe,nemůžete se uvolnit a chovat přirozeně. Musíte žít tak jak se od vás očekává. Lidé jsou přepracovaní,jen samá práce,práce,práce.Před tímto druhem asketismu vás musím rozhodně varovat. Zpomalte ochutnejte ,přivoňte,zaposlouchejte se ať se vaše smysly probudí. Uvidíte jaké zažijete zázraky až se vaše smysly probudí k životu...a to je velmi důležité pro proces změny.


Anthony de Mello sj úryvek z knihy : Bdělost
Bílá bizoní žena

18. srpna 2014 v 15:02 Kdo to tady píše......

Bílá bizonní žena je věštkyně, která se zjevila lakotským indiánům.
Věnovala jim speciální dýmku, aby umocnila sílu jejich motliteb a
vytvořila most mezi Zemí a nebem. Když opouštěla kmen, změnila
se v různobarevného bizona, čímž poukázala na jednotu všech lidských ras.
Slíbila, že se vrátí a pomůže nastolit na Zemi soulad a mír. Znamením
jejího návratu bude narození bílého bizoního telete.

Ve významu karet znamená Bílá bizoní žena symbol nabídky k smíru
a předznamenává vyjasnění sporu nebo nedorozumění. Ti, kterých se
tato situace týká jsou připraveni odpustit a zapomenout. Ochota podívat
se na věc očima druhé strany a zmírnit pocit křivdy. Konečné vyřešení
situace nechat nekonečné moudrosti ducha a přijmout jeho moudrost.

http://www.nadacesvjosefa.cz/kultura-indianu-kmene-lakota/legenda-o-bilem-bizonovi/


Temná noc duše

18. srpna 2014 v 14:43 O meditaci
Španělský mystik 16. st. sv. Jan od Kříže popsal hluboký zážitek kdy je duchovní srdce ponořeno do neproniknutelné temnoty. Temnota duše je stav, jehož první stadium je možno přirovnat k melancholii. Stejně jako srdce ve spojení se světlem je symbolizováno sluncem tak ve spojení s tmou je symbolizováno lunou. Lunární symbolika srdce značí kromě hlubokých citů a inspirace i řadu negativních jako třeba drtivou melancholii či nešťastnou lásku. Temná noc duše zatmění slunce, temná strana srdce, jsou symbolem vnitřní prázdnoty, která se často projevuje hlubokou depresí. Podle sv. Jana z Kříže jedinec který nepodlehne sebevražedné depresi je osvobozen od sobeckého ega a zakusí nové pochopení Boha v Bohu. V takové situaci naše já zakouší svoji nejhlubší hloubku. Nikoliv však z pohledu individuálního já ale z opačné strany od Boha.
Vatikán-nejmenší stát světa

18. srpna 2014 v 13:57 Letem -světem
je samostatným státem ležícím na území hlavního města Itálie, který vznikl teprve ve 20. století v roce 1929. Je to nejmenší stát světa s rozlohou necelého půl kilometru čtverečního (0,44km2). Hlavou státu, nazývaného někdy jako Svatý stolec, je papež, střežený Švýcarskou gardou v typických barevných oblecích.
Dominantou Vatikánu je náměstí sv. Petra s kolonádami a fontánami a zejména bazilika sv. Petra. Do Vatikánu můžete přijít od Andělského hradu po Via della Conciliazione, kde se naskýtá krásný pohled nejen ve dne, ale také při západu slunce, které zapadá právě za kopulí baziliky sv. Petra. Kromě baziliky a náměstí můžete obdivovat Vatikánská muzea, Sixtinskou kapli, Vatikánské zahrady a výhled na Řím z vrcholku baziliky. Pokud se chcete vydat i do interiérů, čekejte dlouhé fronty před vstupy a také s tím, že vám návštěva zabere více času. Zajímavostí je, že i tak malý stát jako Vatikán má vlastní železniční stanici, poštovní úřad, rozhlas nebo noviny.

Náměstí sv.PetraMosty přes řeku Tiberu
Sv. Gregorius ArmenskýNádherné sloupyAndělský most a hrad (vězení kardinálů a místo kde se podle pověsti zjevil archanděl Michael)

Itálie - Řím

18. srpna 2014 v 13:54 Letem -světem
Řím se rozkládá na ploše 1285 km2 a leží na sedmi pahorcích - Aventin, Celio, Esquilin, Kapitol, Palatin, Quirinal a Viminal. Městem protéká řeka Tibera, která ústí do Tyrhenského moře.
Měna: Euro
Úřední jazyk: italština, je zde však povolen i římský dialekt
Nachází se v subtropickém pásu, průměrné teploty v letních měsících se pohybují mezi 22°C až 30°C. Léta jsou zde suchá a horká a zima mírná bez sněhu ale s četnými srážkami. Průměrné teploty v lednu se pohybují kolem 12°C
Počet obyvatel: 4 mil.
Italové jsou vstřícní a ochotní, prvního čeho si však všimnete je jejich temperamentnost a impulsivnost. Čas u Italů nehraje žádnou roli, vždy mají na všechno dost času a nikdy nechodí včas. Připravte se na to, že se může stát, že autobus přijede se zpožděním nebo taky vůbec. Italové jsou známí také tím, že velmi rádi stávkují. Italové Vám také rádi pomohou. V případě, že se ztratíte neváhejte požádat o pomoc kolemjdoucího.
Náboženství má v Itálii hlubokou tradici a většina obyvatel je silně věřících. 98% obyvatel se hlásí k římskokatolickému náboženství. Velký vliv má zde Vatikán a osobnost papeže. V současnosti je jím papež František.Podle legendy je vznik Říma spojen s dějinami Tróje a hrdinou Aeneem, jehož potomky byli bratři dvojčata Romulus a Remus. Po narození byla dvojčata na příkaz krále města Alba Longa vhozena do řeky Tibery. Dvojčata se však neutopila a na břehu je našla vlčice, která je odkojila a vychovala. Bratři později krále Albu Longa porazili, založili si vlastní město a králem se stal Romulus. Remus byl za posmívání Romulem zabit. Po Romulovi vládli pak ještě tři králové - Numa Pompilius, který zavedl římské náboženské obřady a zvyky; Tulla Hostilia a Ancus Marcius, který založil přístav v Ostii

PantheonMísto kde byl zavražděn Cézar...


Forum romanum


Itálie

18. srpna 2014 v 13:29 Letem -světem
Itálie

Itálie se rozkládá na Apeninském poloostrově, přilehlém vnitrozemí a několika ostrovech jako Sardinie, Sicílie či Elba. Rozloha země je 301 309 km2 a žije zde přibližně 58 miliónů lidí. Západní pobřeží země je omýváno vodami Tyrhénského neboli Ligurského moře, při východním pobřeží se nachází Jaderské moře.
Itálie je republikou, v jejímž čele stojí prezident, je členem Evropské unie. Ze správního hlediska se země dělí na dvacet krajů (regioni), které zhruba odpovídají historickým regionům země. Kraje se dělí na provincie a ty na městské rady (comuni). Pět krajů - Sicilie, Sardinie, Trentino-Alto Adige, Friuli-Venezia Guilia a Valle d'Aosta mají autonomní postavení zaručené ústavou. Krajská shromáždění těchto krajů mají větší pravomoci než zbývajících 15 krajů.
Při našich cestách po Itáliii jsme navštívili nebo pouze projížděli celkem třinácti z těchto krajů.
Itálie se dělí na dvacet regionů:
Ceny
Asi nikoho nepřekvapí, když si zde přečte, že ceny v Itálii jsou vyšší než v Česku. Pokud však nakupujete potraviny ve velkých obchodních řetězcích, není to tak hrozné. Zde je poměrně početně zastoupena síť levných supermarketů Lidl nebo Penny market. Nakupovat v těchto dvou obchodních řetězcích je poměrně levné podobně, jako je tomu v Česku. Bagetu zde nakoupíte přibližně za 0,5 €, chleba přibližně za 1 €. Balík šesti lahví balené vody přijde na 1 až 2 €.
Ceny pohlednic se pohybují v rozmezí od 0,2 do O,5 € za kus, zmrzlinu v Itálii koupíte ta 1,5 € nebo ale také za 2,5 €. Většinou se cena liší velikostí kornoutku a tím i množství zmrzliny. Nicméně italská zmrzlina se rozhodně nedá srovnávat s tím, co se prodává u nás a rozhodně stojí za to ji vyzkoušet.
Obyvatelstvo
V Itálii žije téměř 58 miliónů obyvatel. Z 97 procent obyvatele tvoří Italové. V provincii Bolzano a Alto Adige je početná rakouská menšina, v provincii Valle d'Aosta pak žijí Francouzi.
Itálie se v posledních letech stala i zemí přistěhovalců. Nejpočetnější skupinou jsou Albánci, ale naleznete zde i hodně lidí černé pleti. Ty nalezneme především na ulicích jako ilegální pouliční prodejce nelegálně kopírovaných CD, za deště deštníků, růží či jiných suvenýrů. Jakmile však spatří blízkost policie, okamžitě mizí v davu. Na jihu je zase patrný velký počet romského obyvatelstva, což se zde projevuje vysokou kriminalitou.
Předeším je třeba si zvyknout na větší množství žebráků a bezdomovců v ulicích měst, než na kolik jsme zvyklí.
Ti se objevují často i u silničních křižovatek nebo u míst výběru mýtného.Stravování
Nabídka stravovacích kapacit je zde poměrně dostatečná, přibližně taková, na jakou jsme zvyklí z Čech. Pro nás středoevropany však může být občas problém vyznat se v některých jídlech uvedených na jídelním lístku. Největší je samozřejmě nabídka pizz. Jejich druhů je takové množství, že často ani nevíte, jakou vybrat a to třeba i z důvodu, že mnohdy netušíte, co která ingredience znamená. Pokud je však u pizzy napsáno, že obsahuje funghi, tak to znamená, že je s houbami. Pokud je pizza Capricciosa, tak potom se jedná o pizzu s olivami, houbami, mozzarelou a šunkou vařenou nebo syrovou. Ceny pizz se v italských restauracích pohybují od 5 do 7 €.
Zajímavé jsou také tzv. calzone, což je vlastně pizza ve tvaru dlouhého štrůdlu. Někdy může být ten štrůdl opravdu dlouhý. Jinak je italský jídelníček bohatý na těstoviny či dary moře. Vyplatí se rozhodně ochutnat lasagne, což jsou velmi výborné zapečené těstoviny s bešamelovou omáčkou. V italském jídelníčku však můžete ochutnat také například sušená rajčata nakládaná v oleji nebo dokonce marmeládu z rajčat.

osobní zkušenost:
Výborná krupavá pizza podlouhlého tvaru, malé husté expreso výborné-povzbuzující za 1Eur-vyjídala jsem ho lžičkou, zmrzlina velmi dobrá nešizená měla jsem čokoládovou a ovocnou.

Co mě překvapilo:
Špinavé vlaky a to hlavní linka do Říma a to tak, že si člověk bál sednout a chytit se něčeho, vlakové zastávky beton a drát, nádraží v Římě nepořádek. V ČR jsou v současné době vlaky daleko čistější a to Řím je evropská metropole. Památky byly moc krásné.Vejdi......

15. srpna 2014 v 16:52 | kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den
Vejdi...jsou to ty dveře na konci zahrady. V zahradě Tvého srdce je sladký mír a klid. Tak něžně tě kolébá vůně květů. Kvetou už všude a jsi to ty. Vejdi...svět za nimi je radost, čisté světlo a láska.
Všechno tancuje a zpívá na tvůj rytmus. Protancuj se v květinové zahradě k osvícení...