Pravá láska

20. listopadu 2014 v 17:55 |  Partnerství-láska
PRAVÁ LÁSKA

S romantikou je ten problém, že když se výtvor naší fantazie rozplyne, zklamání nás může hodně ranit. V romantické lásce nemilujeme doopravdy svého partnera, milujeme jen ten pocit, který v nás vyvolává, milujeme to opojení, které cítíme v jeho přítomnosti. Jako všechny druhy opojení, i tohle časem pomine. Pravá láska je nesobecká. Jde nám výhradně a pouze o onu druhou osobu. Říkáme jí: Brány mého srdce ti budou vždy otevřeny, ať uděláš cokoli a myslíme to vážně. Chceme jemnom, aby dotyčný byl štastný a spokojený. Pravá láska je vzácná. Mnozí z nás by si rádi mysleli ,že nějaký náš vztah je pravá láska, nikoliv romantická zamilovanost. Proto uvádím malý test, aby jste mohli posoudit o jaký typ lásky doopravdy jde.
Myslete na svého partnera.V duchu si představte, jak vypadá. Vybavte si den kdy jste se seznámili a všechny ty nádherné chvíle, které jste spolu od té doby prožili.Teď si představte, že jste od svého partnera dostali dopis.V něm vám sděluje, že se vášnivě zamiloval či zamilovala do vaší nejlepší kamarádky/kamaráda a že spolu utekli a hodlají spolu žít. Jak by vám asi bylo?
Pokud by šlo o pravou lásku, byli by jste opravdu nadšeni, že si váš partner našel někoho dokonce ještě lepšího,než jste vy a že má šanci být ještě štastnější a spokojenější.Měli by jste opravdovou radost, že váš partner či partnerka a vaše kamarádka či kamarád se spolu mají tak dobře. Pomyšlení, že jsou do sebe zamilováni, by ve vás vzbuzovalo extatické nadšení.Není snad pro pravou lásku prospěch a štěstí vašeho partnera tou nejdůležitější věcí na světě ?
Pravá láska je vzácná věc.


z knihy " Kráva která plakala "

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Svatka Svatka | E-mail | 1. prosince 2014 v 7:46 | Reagovat

Pravá láska...je to moc nádherné milovat takto bezpodmínečně,ale když se ten druhý rozhodne opustit svoji milovanou dušičku,není to láska jednostranná?Miluje ten druhý mín?V životě se zázračně setkají dvě dušičky které milují obě stejně...

2 kopretina kopretina | 3. prosince 2014 v 18:06 | Reagovat

Pokud jsi v lásce celistvá-nejsi ty ani druzí...pravého partnera pak máš stále v sobě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama