Prosinec 2014

úvaha

13. prosince 2014 v 17:15 | Mistr Kaisen |  Pro přátele Zenu
Všechny věci,se ktrerými se setkáváme,

Jsou jako duha.

Jakkoli úžasné se zdají našim očím,

Nepovažujte je za skutečné.

Tak nebudete muset opouštět

Připoutání.
předpověd elektrik tarot - na vánoční svátky

9. prosince 2014 v 14:48 | kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den


Vánoce:

Letošní vánoce budou velmi slavnostní až pompézní - pozor bychom si měli dávat na to, aby jsme nezapomněli na pravý význam vánoc.
Krásně a v rovnováze se budou doplňovat mužské a ženské energie a budou si velmi nápomocny a s toho vzniká svornost, spokojenost, láska a partnerská harmonie. Bude vyvstávat potřeba pravdy a bude velmi naléhavá což bude platit u jednotlivců i pro celou republiku - lidé budou čekat na zprávu , která by mohla jejich duše osvobodit a potěšit novou vizí. Též budeme svědky odvážného činu lidskosti.Těžší na zvládání bude tento ten pro děti v pubertě a jejich rodiče.

Boží Hod a Štěpán

Na Boží hod budeme často řešit svou spokojenost či nespokojenost s dárky.Také budeme znovu obdarovávat atˇuž hmotně nebo svou přítomností. Den bude velmi slavnostní. Heslo zní : Starší ženy dnes mají ve všem pravdu - vydržte to.

Štěpána:

Na Štěpána se bude velmi dařit přátelství a mezilidským vztahům s toho vyplývá, že tento den bude vhodný pro návštěvy všeho druhu. Nemusíme se bát zavítat k někomu koho jsme dlouho neviděli, budeme dobře přijati. Lidé budou štědří,milý a láskyplní.

Silvestr:

Bude přátelský, veselý, tvořivý a však množství bude mít přednost před kvalitou. Budeme reagovat na nejkřiklavější nabídky všeho druhu. Letos to bude hodně hlučné. Přechod do nového roku vše zklidní a začnou převládat mírové, harmonické a radost s Nového roku.

Adventní setkání

5. prosince 2014 v 16:10 | kopretina |  Setkávání spoludušiček2.prosince proběhlo velmi milé adventní setkání. Mimo všech zúčastněných přišli mezi nás také andělské bytosti aby nás pohladily po duši. Děkuji všem a přeji krásný advent. Jana

PS : Tajná zpráva - v kindrvajíčku byl robot, který měl přidělávací nohy a ruce....:-)

Svatý Mikuláš

5. prosince 2014 v 16:04 Svatí a mistři

Svatý Mikuláš , přítel dětí ,se narodil kolem roku 280 v Patrasu (Řecko). Kolem roku 300 se stal biskupem v Myře v tehdejší Lykii dnes Turecko. Jméno Mikuláš je řeckého původu a vykládá se jako - vítězný v lidu, vítězství lidu. O jeho dalším životě se toho ví málo, během pronásledování křesťanů byl zajat. Vystoupil ještě na koncilu Nicejském v roce 325 a někdy v letech 345-351 zemřel.
Legenda vypráví ,jak Mikuláš v noci obdaroval 3 chudá děvčata, aby měla peníze na věno a mohla se vdát. Odtud pochází zvyk obdarovávat se v tento svátek. Kult sv.Mikuláše se šířil nejprve v řecké církvi ,později v slovanských zemích . K největšímu uctívání došlo v Rusku, jehož je od té doby patronem. Postava Mikuláše s dlouhým vousem v červeném plášti s kapucí, lemovaném kožešinou vznikla teprve před 100lety, vytvořil ji malíř Moritz von Schwind.

Pranostiky:

V tento den navštěvuje děti Mikuláš, často s čertem nebo andělem a odarovává je nebo kárá za jejich neplechy.

Když na Mikuláše prší, zima lidi hodně zkruší.

Pohádka o víle Květince a Kapěnce

1. prosince 2014 v 15:37 | kopretina |  Povídky - názory


Žila byla malá víla narodila se v květu a nikdo jí neřekl jinak než Květinka.Nosila zelené sukýnky s okvětních lístků a její rodinou byl keř plný květů o který se starala.V jednom květu měla malou postýlku kam chodila spinkat, v druhém měla kuchyňku, ve třetím pokojíček pro hosty. Přes den se starala o keř s květy, čistila listy a kůru a upravovala květinám lístky, večer pak vymýšlela písničky pro nebeské hvězdičky. Jednou ráno když vytřepávala s kalíšků květů rosu vykulila se z květu zvonku baňatá kapka. Byla celá stříbrná a jak dopadla na zem tak to zazvonilo jako tisíc zvonečků. Nestala se s ní loužička ale holčička právě tak velká jako byla Květinka. Měla modravé sukýnky jako květ zvonku a když mluvila nebo tancovala tak to zvonilo na celou louku.Jakpak se ti spalo na mých květech zeptala se Květinka - Kapěnky - chtěla jsem zalít nějaké květiny a jak jsem padala z nebe s mého rodného mraku,zůstala jsem ve zvonku a tam usnula. Původně jsem chtěla zalít nějakou květinu a povzbudit ji aby byla svěží a mohla se radovat. Hledám nebeské zvonění už dávno, řekla květinka k mým písničkám které skládám nebeským hvězdičkám. To je krásné budeme spolu tancovat a zpívat. A tak se Květinka s Kapěnkou začaly kamarádit.


Malované sklepy -Blatnice

1. prosince 2014 v 15:35 | kopretina |  Zajímavá místa

Blatnice pod sv. Antonínkem - vinné sklepy

Návštěvu těchto krásných unikátních sklípků můžete spojit s poutí či výletem k poutnímu místu sv. Antoníček. Pod tímto malebným místem je dědinka s názvem Blatnice pod sv. Antoníčkem. Pestrobarevně malované sklepy jistě potěší oko každého kdo sem zavítá a ochutná vínko od místních. Doporučuji navštívit tuhle malovanou slováckou uličku :-)

Zaspívaj kohůtku.....
Sklípek s vínemMalované květy


A každý je jiný.....Vínečko bílé jsi od mé milé.........
Vínečko rudé jsi od té druhé.......