Co překáží štěstí ?

13. prosince 2014 v 18:11 | Anthony de Mello sj |  Pro pohlazení duše
Chcete být štastní? Nepřetržité štěstí si nelze přivodit. Skutečné štěstí si nelze přivodit. Nemůžete mě učinit štastným. Vy nejste mé štěstí. Zeptáte se probuzeného člověka : Proč jste štastný ? A probuzený vám odpoví : Proč ne ? Štěstí je náš přirozený stav. Štěstí je přirozený stav , malých dětí, kterým patří království nebeské, dokud do nich ovšem neprosákne stupidita naší společnosti. Aby jste dosáhli štěstí , nemusíte nic zvláštního udělat, protože štěstí nelze dosáhnout. A ví někdo z vás proč? Protože už ho máme.Jak můžete dosáhnout něčeho co už dávno máte? A proč ho vlastně neprožíváte ? Protože se musíte něčeho zbavit. Život je lehký , život je radostný.Těžký je jenom s vašimi iluzemi, s vašimi ambicemi, s vaší lačností, s vaším dychtěním. A víte s čeho všechny tyhle věci pramení ? S toho že se ztotožnujete s všemožnými nálepkami.
Existují lidské bytosti, které dosáhli toho co já nazývám být lidský.Žádné loutky, kterými to smýká hned sem, hned tam, kterým buď události nebo lidi neustále říkají, jak se mají cítit.Takže chcete být loutka ? Někdo stiskne tlačítko a vy jdete ke dnu,to se vám líbí ? Ale když se odmítnete s těmi všemožnými nálepkami identifikovat, většina vašich obav zmizí. Podívejte se na moje spolužáky, kam to dotáhli...co tím myslí....jejich jména se objevují v novinách.Tomu říkáte někam to dotáhnout?
Jeden řídí akciovou společnost a druhý je nejvyšší soudce a někdo jiný je zase tím či oním. Jsou to šašci jeden vedle druhého. Kdo rozhoduje, co to znamená být úspěšný? Tato hloupá společnost. Hlavní zájem je udržovat společnost nezdravou. A čím dříve si to uvědomíte , tím lépe pro vás. Udělají vás ředitelem v blázinci a vy jste na to pyšní přesto ,že to neznamená vůbec nic. Mít hodně peněz nemá nic společného s tím, jestli je člověk v životě úspěšný.V životě jste úspěšní když se PROBUDITE !
Pak už se nemusíte nikomu omlouvat, nemusíte nikomu nic vysvětlovat, je vám úplně ukradené, co si o vás kdo myslí nebo co říká. Nemáte si proč dělat starosti, jste štastní. A já tomu říkám být úspěšný. Mít dobré postavení, být slavný nebo vážený,to nemá se štěstím nebo úspěchem co dělat.To je naprosto nepodstatné.Takový člověk si pořád jenom dělá starosti s tím, co si o něm budou myslet jeho děti, co si o něm budou myslet jeho sousedi,co si o něm bude myslet jeho žena . Měl by se přece něčím proslavit . Lidé kteří to někam dotáhli ! Kam ? Jsou plni strachu a úplně zmatení, jsou loutky,stejně jako ti ostatní .Jen se podívejte jaký mají strach, že je opět nezvolí do fukce. Jsou pořád napjatí a pořád se něčeho obávají . A víte proč se to děje ztotožnují své já se svým povoláním, prací nebo penězi. Jste snad šaty?Jste snad jméno nebo zaměstnání ,přestaňte se s tím ztotožňovat .Toto vše jen přichází a odchází.
Já není ani úspěšné ani neúspěšné - není žádné s těchto nálepek.

( kniha Bdělost- Anthony de Mello sj)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama