Květen 2015

Elementární bytosti

29. května 2015 v 11:32 Andělské obrázky
Příslušníci této skupiny patří mezi nejsnadněji rozpoznatelné ze všech pěti kategorií. Fyzicky se podobají svým jmenovcům, tzn. Vílám, elfům, skřítkům, trpaslíkům, lesním mužíkům, mořským vílám, delfínům, zvířatům a jednorožců. Vtěleným elementálům se dobře daří v oblasti umění, jsou úspěšní v profesích spojených s médii, včetně filmového a hudebního průmyslu. Jsou vynikajícími komiky, spisovateli, nakladateli, tanečníky a cvičiteli jógy. Protože jsou optimisticky založeni a mají silné vyzařování, jsou také vynikajícími řečníky, kteří umí své posluchače zaujmout a nadchnout. Být středem pozornosti je pro ně přirozené. Díky všem svým schopnostem jsou i dobrými učiteli. Mají dobrý vztah k profesím spojeným s přírodou. Mohou se starat o domácí miláčky nepřítomných pánů, chov zvířat jim nečiní problémy. Zahradničení, práce v lesní školce nebo jakákoliv jiná práce spojená s přírodou je pro ně stvořená.Jejich hlavními znaky jsou:
Mají velmi často načervenalou barvu vlasů v různých odstínech. Mohou být úplně zrzaví nebo mohou mít vlasy kaštanově hnědé s červenavým leskem nebo nazrzle blonďaté.
Vzhled je jak zděděný po keltských předcích, tj. brunátná, zdravě červená pokožka či pihy.
Nesnáší pravidla a myslí si, že všichni, co je dodržují, jsou pokrytci.
Mají rošťácký pohled a mají rádi legraci a kanadské žertíky a nikdy nemají k smíchu daleko.
Mají štíhlá až hubená šlachovitá těla (vyjma zaoblených mořských andělů).
Mají rychlý metabolizmus a citlivý nervový systém.
Rádi si užívají života.
Často bývají na něčem závislé.
Jsou velmi hraví (mnohem hravější než skupina moudrých-ti bývají často vážní a vypadají zachmuřeně a tvrdě).
Jejich úkolem je uvolnit jinak sevřené okolí, přimět je smát se nebo alespoň usmát, i kdyby to mělo být na jejich účet.
Je jim velmi známa duchovní hodnota smíchu, hravosti a radosti.
Často se stávají profesionálními baviči a umělci, tanečníci, komici a herci.
Zrodili se do lidského těla z toho důvodu, že jejich jemnohmotní bratři už se stali bezmocnými proti lidskému decimování přírody a oni mají začít bojovat nejen proti znečisťování ovzduší, vod a půdy planety Země, ale mají také vystoupit na ochranu týraných a vybíjených zvířat.
Dávají přednost společnosti zvířat a rostlin před společností lidí. Vůči lidstvu pociťují podvědomý hněv za to, jak ničí Zemi.
Často třídí odpad, užívají přírodě neškodlivé čisticí prostředky a chovají se ekologicky.
Když se cítí odmítnutí, často se z nich stane plachá bytost, která má potřebu se od okolí izolovat.
Jsou velmi odolní s minimálními zdravotními potížemi.
Jsou často optimističtí.
Občas trpí depresemi. V dětství mohli mít astma.
Jsou velmi citliví na chemické látky přítomné ve vzduchu.
Když jsou často uzavřeni mezi čtyřmi zdmi, objevují se u nich klaustrofobické stavy.
Často se narodili pod znamením vody. Nejčastější znamení jsou Býk, Kozoroh, Panna, Rak, Ryby a Štír.Kopanická Boží zastaveníčka

27. května 2015 v 14:07 | kopretina |  Zajímavá místa

Žítková v krásně zeleném


Starý hrozenkov


Vyškovec kříž u lesa


Vyškovec - Vlčí
Žítková - Stará lípaStudánka u Datla

26. května 2015 v 13:46 | kopretina |  Studánky a léčivé vody
VYŠKOVEC - studánka u datla

Studánku u Datla najdete v obci Vyškovec v části která se nazývá Vlčí. Pojedete nebo půjdete lesem po asfaltové cestě a nemůžete ji minout je totiž hned u cesty na stromě. Voda chuťově příjemná, studená, osvěžující. Mimo to zde lesem protéká bublavý potůček. Určitě se sem zajeďte podívat...:-)

Horní Moštěnice - Hanácká kyselka

21. května 2015 v 17:35 | kopretina |  Voda a prameny
HORNÍ MOŠTĚNICE - Hanácká kyselka

Nedávno jsem projížděla obcí Horní Moštěnice najdete ji v okrese Přerov. Mimo jiných pamětihodností se v obci nacházejí 3 prameny. Nejznámější je Hanácká kyselka která má velký obsah přírodního jodu. Můžete přijet autem či na kole přímo až na místo a ochutnat od pramene... :-)a další pramen s mírně vajíčkovou příchutíje přímo u silnice a za ním krásně žluté pole .....
Zasvěcenci

21. května 2015 v 17:03 Andělské obrázky
Vtělení mágové, čarodějové, veleknězi, kouzelníci a šamani.

Vášniví. Exotičtí. Výstřední. Tak by se dali charakterizovat představitelé této kategorie. Jako by z jejich nitra vycházelo světlo. Kromě toho vypadají jako hrdinové z romantických románů. Obvykle mají hedvábně hladké dlouhé vlasy, oválné tváře a znepokojivý pohled. Pozemští andělé náležející k této skupině jsou obdařeni moudrostí a vysoce vyvinutými intuitivními schopnostmi. Jejich pohled je pronikavý a nemá smysl před nimi předstírat a lhát, protože okamžitě poznají, kde je pravda. Obklopuje je aura tajemného. Když jim pohlédnete do očí, v tu chvíli víte, že vědí. Představitelé skupiny zasvěcených jsou lidské bytosti, které se naučili ovládat energii. Jsou schopni zázračných uzdravení, kouzel ve smyslu zhmotňování svých přání nebo představ, včetně ovlivňování počasí a působení na fyzické předměty formou telekineze a levitace. Jedná se o mocné mágy náležející k lidské rase, kteří byli povoláni z duchovních světů zpět do fyzického světa kvůli dramatickému vývoji ve světě.


Květinové víly

15. května 2015 v 17:45 | kopretina |  Bytosti Země
Květinové víly či květinový elfy žijí většinou v symbióze ze svým pravým domovem ze kterého byli stvořeny.Bývá to květ.Když se rodí květinová víla či elf, květ se celý třese pak pukne a rozezní se rolničky.Vzhledově bývá nějakou částí tělíčka shodný s květem ve kterém se narodil o ten se pak i stará a žije v něm.Doba jeho života je stejná jako u motýlů nebo hmyzu.Obzvlášť na jaře se jich rodí mnoho ,můžeme je pak pozorovat jak se starají o květy.Svlačcový bytostníček

čekanková elfí holčičkaelfí láska v zahraděAutorka článku

3x Chřest

15. května 2015 v 17:01 Bylinky a recepty
Grilovaný chřest s citronem

Potřebujeme:
1svazek bílého chřestu, 2 citrony, sůl ,olivový olej.

Postup:
Chřest očistíme,zbavíme konců a oloupeme po celé délce škrabkou.Citrony vydrhneme v teplé vodě a nakrájíme na asi 0,5 cm silné plátky.Rozpálíme gril.Citrony a chřest osušíme a potřeme olivovým olejem.Grilujeme spíš krátce a zprudka asi 5 až 8 minut.Ogrilovaný chřest a citrony poté dáme stranou do tepla a zastříkneme olivovým olejem,osolíme a necháme zakryté dojít.Ihned poté podáváme.Každý u stolu si chřest ochutí štávou z grilovaných citronů.Chřest po Provensálsku

Potřebujeme:
1000g chřestu,sůl ,5lžic másla,špetka cukru.

na omáčku: 3stroužky česneku,hrst listů bazalky,půl šálku olivového oleje,50g rokforu(nivy)

Postup:
Chřest oloupene odřízneme zdřevnatělé konce stonků,opláchneme svážeme do svazků po 6 až 8kusech.Vložíme je do nádoby s osolenou vroucí vodou,přidáme špetku cukru,var zmírníme a uvaříme do měkka.Vidličkou zkusíme jestli je dostatečně měkký,potom zcedíme a opatrně vyjmeme.Rozdělíme chřest na talíře,urovnáme a polijeme připravenou zálivkou.Rokfor nastrouháme,nebo rozmačkáme vidličkou a smícháme s prolisovaným česnekem,olejem a jemně nakrájenou bazalkou.Zálivku šleháme až se suroviny spojí.


Smažený chřest v trojobalu

Potřebujeme:
20ks bílého chřestu,100ml oleje na smažení,hrašku,sůl,bílý pepř.

Postup:
Chřest očistíme,zbavíme tuhých konců a oloupeme po celé délce.Asi 5min je uvaříme v osolené vodě do poloměkka,obalíme v hrašce a na pánvi rozehřejeme olej na smažení.Smažíme s obou stran dozlatova.Podáváme s citronovou majonézou a lehkým salátkem z rukoly.


Stromy

11. května 2015 v 14:50 | kopretina |  Fotky přírody


Provodov - státem chráněný strom


Topol a oblaka - rekreační oblast Kamínka


Dub letní v Malenovicích u kapličky, věk 250 - 300let, obvod 450cm

Kvetoucí kaštan - rekreační oblast KamínkaSto růží

11. května 2015 v 14:04 | kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den
Sto růží vysázím
po cestě k tobě pane
když cesta je krásná
bez konce a začátku.
Růže vysázím po cestě k tobě pane
když v srdci vytryskne pramen navždy.
V duši tě mám v pokoře poklekám.

(zdroj : Básničky - Jana Kocábová )
pozn.lze objednat na okriidlena@seznam.cz, cena:49kč

Roštínská kaple

9. května 2015 v 9:38 | kopretina |  Mariánská poutní místa
ROŠTÍNSKÁ KAPLE

Popis cesty:
Roštínskou kapli najdeme asi 1,5km jihovýchodně od Roštína, za bývalým panským dvorem kde dnes najdete rekreační areál Kamínka, který se nachází uprostřed Chřibských lesů, 17km jihovýchodně od Kroměříže.


Půjdete podél potoka po zelené turistické značce. Cesta je možná autem,na kole i s kočárkem.
Uvidíte tu zajímavou kapličku která pochází z roku 1907.V roce 2007 zde byla sloužena mše svatá.


Nad kapličkou se zvedá kopec zvaný Hradisko( 451m) na tomto kopci i na kopci na sousedním Brdě se našly pozůstatky obraného příkopu, také se podařilo nalézt střepy které odpovídají keramice z doby 8. století před naším letopočtem. Na obou kopcích tedy stávali opevněné osady - údajně nešlo o Slovany ale o lid jehož jazykovou příslušnost se nepodařilo spolehlivě určit.


Voda je chutná a studená.Pocitově se jedná o uklidnující místo.Roštínská Panna Marie a kolem ní spousta dušiček orbů.......