Červen 2015

Šagátky-studánka u Kročilů

28. června 2015 v 16:17 | kopretina |  Studánky a léčivé vody
VÁPENICE, Šagátky - studánka u Kročilů
Z Vápenického údolí se dá udělat kratičký výlet do Šagátek-je tu přírodní studánka na kopci s velkým dřevěným korýtkem, kam chodívaly pro vodu všechny rodiny z okolních chalup, takže tu byl vyšlapaný chodníček. Voda se používala na pití na vaření, praní i pro dobytek. A pro všechny bylo vody dost. Studánce se říkalo u Kročilů a místo nese název na Váloch.


Název ve dřevě :-)


I pan domácí pije z korýtka tu zdravů voděnku...


Tak nějak by to mohlo vypadat na konci světa....výhled ze Šagátek - krása Moravských kopanic


Hvězda

28. června 2015 v 15:52 | kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den
Obloha je plná hvězd
pomoz mi tu moji snést
z nebe na zem do pokoje
bude zářit hvězda moje.

Každý z malých andělíčků
opatruje svou hvězdičku
když se hvězda rozzáří
tak má úsměv na tváři.


Duše - skokan

28. června 2015 v 15:47 Andělské obrázky
Skokan

Některé duše touží po různorodosti, vzrušení a co největší šíři zkušeností. Pokud jste skokanem, připadáte si jako dítě v obchodě s hračkami. Nemůžete se pro nic rozhodnout, a tak pro jistotu chcete úplně všechno. Skokani jsou pozemští andělé, kteří se přesouvají z říše do říše. Nikdy se zcela neztotožní s jedinou říší a s jejími představiteli. Jako skokani využíváte toho nejlepšího, co může každá z říší nabídnout. A podobným způsobem obohacujete i vy každou z říší tím, že jí předáváte moudrost, které jste se naučili v jiných říších. Skokani se v životě umí velmi rychle přizpůsobit nové situaci, přijmout za své nové lidi. Jejich přístup k životu je podobně neosobní nebo spíše nesentimentální, jako je tomu u dětí, které se často stěhují a mění školy a kamarády. Díky neustálé změně jsou schopni velmi rychlé adaptace.
Působnost mezi říšemi
jste jako motýl létající z květu na květ. Každému květu, na nějž usednete, uděláte službu tím, že ho opylujete. Vaše působení mezi říšemi je nesmírně užitečné, neboť do všech říší vnášíte nový život v podobě nových myšlenek.
Nové říše
Také byste však mohli patřit do duchovní říše, která dosud nebyla objevena. Svět se neustále vyvíjí, a proto se musí vyvíjet i duchoví říše a jejich poslání. A pokud patříte mezi duše, které jsou zvěstovateli tohoto nového vývoje, díky Bohu za to!

čerpáno z knih od Doreen Virtue


Svatý Jan Křtitel

22. června 2015 v 16:07 | kopretina |  Svatí a mistři
Svatý Jan Křtitel byl předchůdcem Ježíše. Jan je jméno hebrejského původu a znamená -Bůh je milostivý nebo Bohem daný dárek-dar Boží. Byl synem kněze Zachariáše a jeho manželky Alžběty. Když bylo Janovi 30let odešel do pouště, živil se tam stepními kobylkami a medem divokých včel. Zdržoval se v blízkosti přechodů přes řeku Jordán, tam vyzýval lidi k pokání, hlásal příchod Mesiáše a křtil je v řece. Zde pokřtil i Ježíše. V rostoucí popularitě Jana viděl nebezpečí krutý král Herodes. Když pak Jan veřejně odsoudil, že král opustil první manželku a oženil se s ženou svého bratra Herodiadou, uražená Herodiada žádala Janovu smrt. Navedla svou dceru Salome, když si měla něco přát od Heroda, aby žádala Janovu hlavu. Scéna kterak Salome dostává hlavu Jana Křtitele položenou na míse se stala námětem pro mnohé umělce.


Pranostiky:

Na svatého Jana otvírá se k létu brána.

Na svatého Jána nebývá noc žádná.


zajímavost :

Zvláštní účinek se na sv. Jána přičítá třezalce je to ochrana proti zlým duchům a proti nemoci jater a žaludku.

Jahodové mámení

21. června 2015 v 14:53 | kopretina |  Bylinky a recepty
Jahodový salát

potřebujeme:

600g jahod,5lžic medu,1 bílý jogurt,4 lžíce strouhaného kokosu,2 lžíce ovocného sirupu pro děti pro dospělé brandy.

Postup:

Odstopkované jahody dobře opláchneme,necháme na cedníku okapat,nakrájíme na plátky,vložíme do mísy,zakapeme medem a necháme vychladit.Jogurt smícháme s kokosem a sirupem a zlehka smícháme s připravenými jahodami.Rozdělíme je do kompotových misek nebo pohárů a podáváme.
Křehký chléb s jahodami

potřebujeme:

12plátků křehkého chleba,100g lučiny, 6lžic smetany, 300g jahod,lžíce cukru

postup:

smetanový sýr Lučina v misce rozšleháme se smetanou a vidličkou naneseme na plátky křehkého chleba.Odstopkované a opláchnuté jahody nakrájíme na dílky a ozdobně rozložíme na chléb -můžeme přisladit.Jahody s čokoládovou polevou

potřebujeme:

500g jahod,150g čokolády, 4lžíce másla,strouhaný kokos na obalení

postup:

Odstopkované jahody opláchneme a necháme okapat.Čokoládu rozlámeme a vložíme do kastrůlku,přidáme máslo a rozvaříme.Potom jahody obalujeme v čokoládě a ve strouhaném, kokosu,rozložíme na alobal a necháme v ledničce stuhnout.Urovnáme na plochou misku a podáváme.
Žítková - studánka u staré školy

12. června 2015 v 15:03 | kopretina |  Studánky a léčivé vody
ŽÍTKOVÁ - studánka u staré školy
Drazí vodomilové, tahle studánka leží na Žítkové kousek od staré školy - nyní Penzion Žítková. Přejdete po dřevěné lávce přes potok a jste u pramene s lahodnou vodou. Naproti přes cestu je připomínka a zahrádka panny Marie Žítkovské - Kopanické. Jde o tajemné místo které napovídá ledacos....Pohledy ze Žítkové

6. června 2015 v 19:15 | kopretina |  Zajímavá místa
Zdravím všechny :-)po přečtení knihy Žítkovské bohyně jsem si zajela na výlet na Kopanice a Žítkovou abych mohla tohle místo vidět svýma očima a zavnímat je skrze své smysly a srdce.Byla jsem zvědavá. Nejvíc mě zde zaujaly zdejší krásné výhledy do kraje a silné zdravé bylinky o kterých nepochybuji, že mají léčivé účinky. Největší výskyt jsem zaznamenala u potoka ve Vápenicích zároven jde o krásné romantické místo.


Obec Žítková patří mezi kopaničářské obce náležející do uherskobrodského regionu.Žijí zde necelé tři stovky obyvatel.Leží severovýchodně od Starého Hrozenkova, východní hranicí sousedí se Slovenskou republikou.Odlehlost Žítkové způsobila, že do roku 1948 sem nebyla zavedena elektřina a do roku 1950 sem nebylo autobusové spojení.V současnosti patří mezi moderní horské obce ale zachovala si svůj ráz.


výšivka ze ŽítkovéNázev obci Žítková dala prý typická plodina žito - která se tu pěstovala.Další prameny uvádějí, že základem pro název obce bylo Žítek neboli život, který musel být často obnovovan na území pustošeném válkami.Kdyby se obec jmenovala Žídková mohlo by jít o židovské území.Nejznáměji je však tohle místo spojováno z bohyněmi - moudrými ženami které svým léčitelstvím pomohly mnoha lidem.Léčitelství a věštění se zde nazývalo bohyňováním a předávalo z generace na generaci stejně jako písničky či recepty na koláče.....
a tady jsem si dala čaj ze žítkovských bylinek :-)


Domeček z vlasů

1. června 2015 v 16:59 | kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den
Domeček z vlasů
je toho času
náš Časolam
je místem setkání Nám.

Pro lásku na vlásku
Takovosti.
Projdeš zpět do času
Průzračnosti.

Pocit povinnosti a sebeúcta

1. června 2015 v 16:59 | PHD.JOHN GRAY |  Partnerství-láska


Ženy a muži hledají lásku,romantiku a vášeň. Ženina hodnota pro muže spočívá především v tom kdo je a kolik lásky může nabídnout.Muže těší, že ho žena může podpořit mnoha skvělými způsoby,ale nejvíc stojí o lásku.A tou nemyslíme pouze sex.Jak se vztah vyvíjí,sex se stává způsobem, kterým žena muži vyjadřuje svou lásku,ale rozhodně není jediným způsobem.
Sex je pro muže tím co pro ženy manželství.Jde o největší odměnu lásku.Názor, že muži chtějí jenom sex je stejně hloupý, jako tvrzení,že ženy nestojí o nic než o manželství.Muži také touží po manželství,jenže ta touha se u nich objevuje později.Podobně i ženy touží po sexu,ale později než muž.
Když muži na ženě doopravdy záleží,může mít sice chuť milovat se s ní,ale současně s ní chce trávit co nejvíc volného času.A když ženě záleží na muži,může toužit po manželství s ním,ale současně se jí docela obyčejně líbí jeho společnost a blízkost.
Vyjde -li si dvojice na večeři,muž necítí povinnost rovnou se s ženou oženit. Stejně tak by žena neměla cítit povinnost rovnou se s mužem vyspat jen proto, že jí zaplatil večeři. Nedluží mu víc než poděkování a úsměv.Mezi největší omyly žen patří pocit povinnosti splatit mužův dárek z lásky sexem.
Bohužel pro muže platí,že když nedostane sex,může mít pocit, že je jediný muž na světě kterému je odpírán.Pro jeho ego je nesmírně těžké snést,že žena nereaguje na jeho sexuální touhy.Muž si musí najít sebeúctu bez toho,že by závisel na sexuální přízni z ženiny strany.Čerpáno z knihy: Mars a Venuše začínají znovu

Studánka Pod Rasovou

1. června 2015 v 16:17 | kopretina |  Studánky a léčivé vody
BYSTŘICE pod Lopeníkem - studánka pod Rasovou
Kousek od motorestu Rasová je přímo u silnice tahle studánka voda z ní je příjemná a přírodní a jistě přijde k chuti všem okolo jedoucím řidičům....