Listopad 2015

Svatá studánka

27. listopadu 2015 v 16:28 | kopretina |  Kdo to tady píše......

U Čekanky v lese


Sirný pramen v Napajedlích přináší dobrou náladu


Studánka za Velehradem v lese z výbornou vodou


Krásně upravená studánka u Lojzy


Sirkový pramen ukrytý v travě v Otrokovicích


Lukáščena výborná to voda k pití i k mytí


Adventní setkání

26. listopadu 2015 v 16:30 | kopretina |  Setkávání spoludušiček
Adventní setkání

Srdečně vás všechny zvu na adventní setkání které proběhne ve středu 2.12 v 16.30 u mě doma :-)

Program - Mikulášský fokusing a neb starosti dáme čertovy do pytle aby duše mohla být andělsky pohlazena.

- vánoční čaj a mandala

- cvičení vizualizace :Boží obraz ,archetypální obraz

- meditace lásky a dobrotivosti a pečení curoví lásky s pannou Marií a anděli

Akce je zdarma - příspěvky na klášter vítány.Na místě je také možno zakoupit okřídlenou modu či drobné dárky pro vaše blízké.Dejte mi prosím vědět nejpozději do neděle svoji účast - děkuji a těším se na vás Janka

Připravte Bohu cestu.......

26. listopadu 2015 v 15:54 | Osho |  Co napsali přátelé
Osvícení se dostaví samo, nemůžete mu to nařídit, nemůžete ho k tomu přimět. A přesto pro to můžete mnohé udělat, ale nic z toho, co uděláte, nebude příčinou. Vaše činnost nepřiláká osvícení, ale připraví vás, abyste ho dokázali přijmout. A přijde, až přijde. Vše, co děláte, je pouhou přípravou na jeho přijetí - abyste poznali, že se dostavilo. Můžete prostudovat všechny posvátné spisy světa a být vzdělaní a učení, ale nebudete osvícení. Ve skutečnosti budete víc neosvícení než předtím, protože čím víc máte vědomostí, tím větší je vaše ego. Čím víc zvládáte technik, tím víc posilujete ego.: "Dělám to a ono a už jsem dokázal spoustu věcí - tolik půstů, tolik prostrací (podrobení se, naprosté odevzdání se)."
Čím jste aktivnější, tím silnější máte pocit, že si zasloužíte být osvíceni, že máte nárok být osvíceni.
Na osvícení si nemůžete činit nárok. Má-li se dostavit, musíte úplně zmizet. Bůh přijde, jakmile odejde mysl. Osvícení se nedá nalézt pomocí usilovného hledání. Dostaví se, jakmile zjistíte, že veškeré hledání je marné. A pamatujte si, že tím neříkám, že nemáte hledat, protože pokud nehledáte, nemůžete dospět k poznání., že hledáte nadarmo. Neříkám, že nemáte meditovat: když nemeditujete, nikdy nepochopíte, že existuje meditace, jakou neprovádíte, ale prostě se sama dostaví. Meditace vás učiní vnímavější. Vaše srdce bude pozornější, láskyplnější a citlivější. Vaše bytí spatří věci, jaké jste do té doby neviděli. Budete zkoumat nové prostory uvnitř svého bytí. Každý den v daném okamžiku se bude dít něco nového.

Meditace jsou jako koupel: osvěží vás, ale ona svěžest není osvícení. Meditace připravují cestu. K osvícení nemůžete dojít. Je to přesně naopak: osvícení přijde k vám. Připravte Bohu cestu, aby se mohl objevit. Vy sami ho nenajdete. Můžete jenom čekat a věřit, že On najde vás.

Osho

www.novoucestou.czZrušení všech karmických slibů,programů

23. listopadu 2015 v 17:00 | andělská paní |  Co napsali přátelé
Jednoduchá technika, která Vám opravdu velice pomůže na Vaší duchovní cestě, a jedna z dalších věcí, které nejde přeskočit a zapadá do mozaiky naší očisty a léčení.
Je nejvyšší čas zbavit se - vyvázat se ze všech slibů, jaké jsme kdy v minulých inkarnacích dali. Možná jsme kdysi dávno složili slib chudoby, který nám nyní v tomto životě brání v tom, abychom zažívali hojnost a nepropadali se do existenčních problémů; Anebo jsme slíbili věrnost až za hrob určitému člověku anebo skupině, a tento slib brání, abychom prožívali harmonii v současných vztazích. Nechte se sami vést intuicí a při napojení na své Vyšší Já zjistěte jaké sliby zrušit potřebujete.
"Právě teď a pro vždy, ruším všechny programy včetně všech programů pojistných, které by mi bránily, zrušit všechny sliby, zákazy a vše co jsem kdykoli, komukoli vyslovila a tím se zavázala, ruším vše co již není v souladu s mojí duší. Ruším, ruším, ruším..."

"RUŠÍM PRÁVĚ TEĎ A PRO VŽDY, VŠECHNY PŘÍSLIBY, KTERÝMI JSEM SE KDYKOLIV V MINULOSTI KOMUKOLIV, VČETNĚ MĚ SAMÉ/MU ZAVÁZAL(A), A KTERÉ JSEM DAL(A), AŤ UŽ TO BYL SLIB CUDNOSTI, SLIB NEKONEČNÉ VĚRNOSTI A ZASLÍBENÍ JEDINÉMU PARTNEROVI ČI SKUPINĚ, A RUŠÍM SLIB CHUDOBY, NEBOŤ JSEM SI VĚDOM(A), ŽE V TOMTO VTĚLENÍ UŽ NEPOTŘEBUJI. DÁVÁM SVOBODU A VOLNOST SOBĚ I VŠEM OSTATNÍM, NECHŤ MOHOU VŠICHNI V MÍRU NAPLŇOVAT SVĚTLEM ŽIVOT SVŮJ I ŽIVOTY DRUHÝCH. RUŠÍM VŠE, CO JSEM KDYKOLIV, KOMUKOLIV, VČETNĚ MĚ SAMÉ VYSLOVILA A CO JIŽ NENÍ V SOULADU S MOJÍ DUŠÍ A STÁLE MNE ZATĚŽUJE...RUŠÍM, RUŠÍM, RUŠÍM. DĚKUJI."

,,Právě teď a pro vždy ruším veškerý ortel, který byl na mne kdykoliv uvalen, právě teď a pro vždy ruším veškerý ortel, který jsem kdykoliv uvalila směrem ke komukoliv."

Zdroj: http://www.andelskapani.cz/

Svatý Ondřej

17. listopadu 2015 v 19:40 | kopretina |  Svatí a mistři
Svatý Ondřej apoštol byl bratrem apoštola Šimona Petra. Pocházel z městečka Betsaidy na břehu Genezaretského jezera. Byl rybářem a po setkání s Ježíšem se stal jeho učedníkem. Jméno Ondřej je řeckého původu Andreas, a znamená mužný, statný,odvážný. Po Kristově smrti se usadil v Patrasu v Řecku, kde byl místodržícím Egeeem zatčen a odsouzen k trestu smrti. Byl ukřižován na kříži ve tvaru písmena X, kterému se podle tradice říká ondřejovský. Řecká pravoslavná církev ho uctívala jako svého apoštola. Byl proklétos tj. první povolaný, protože byl prvním Ježíšovým apoštolem. Ondřej se stal patronem rybářů a obchodníků s rybami, řezníků, horníků, provazníků a nosičů vody. Lidé věřili, že pomáhá proti dně, bolestem v krku, křečím a růži, která se někdy nazívá ondřejovskou nemocí. Ondřej byl patronem burgunského panovnického rodu, ondřejovský kříž byl emblémem Burgunska. Za patrona si jej zvolil i řád Zlatého rouna který založil Filip Dobrotivý.Pranostiky a tradice:

Ondřejova noc byla považována za noc věštby. Pokud chtěl někdo vědět za koho se ožení či vdá měl si dá pod polštář buď mužské spodky - dívky nebo ženskou noční košily -chlapci. Sen o této noci pak oznámit koho si vezmou.

Na svatého Ondřeje se nám ještě ohřeje, ale na svatého Mikuláše je už celá zima naše.

Když na Ondřeje sněží, sníh dlouho poleží.Mochomůrky

13. listopadu 2015 v 17:02 | kopretina |  Fotky přírody
Když jsem tuhle
sešel z hůrek,
našel jsem 6 mochomůrek.
Řekly: ahoj houbaři,
ať máš úsměv na tváři.


Studánka Žlaby na Žlutavě

12. listopadu 2015 v 16:37 | kopretina a micimicák |  Studánky a léčivé vody
ŽLUTAVA, Žlaby - studánka beze jména
Studánka se nachází u pramene potůčku, který protéká údolím místní části Žlaby, v obci Žlutava u Napajedel.
Potůček je dlouhý jenom pár kilometrů a vlévá se do slepého ramene řeky Morava, zvaného Stará Morava.
Ke studánce se dostaneme cestou kolem soukromé pálenice ve Žlaboch.
Cesta se za pálenicí ztáčí doleva a dolů a potom směřuje směrem k lesu.
Cesta končí u domku se zajímavou brankou, který obejdeme po chodníčku zprava.
Na jeho neoploceném dvoře uvidíme spoustu starobylého zemědělského nářadí
a taky trup civilního dopravního letadla typu DAKOTA, který je asi pro 20 osob.
Na kraji lesa potom sestoupíme po příkrém chodníčku k potůčku a uvidíme pěknou studánku.
Voda je příjemná a můžeme ji ochutnat z hrníčku na okraji studánky.
a po napití se budete na fotografa usmívat tak jako autorka tohoto článku.
Lesní půvaby

3. listopadu 2015 v 16:51 | kopretina |  Fotky přírody
Krásně barevné lesy na Březůvkách


O přátelství

3. listopadu 2015 v 15:36 Partnerství-láska
Buďte dobrými přáteli k udržení si dobrých přátel


Průzkumy ukazují, že blízká přátelství jsou mnohem více v souladu s životním štěstím než manželství, a tak jsou tyto vztahy velmi důležité pro naše zdraví. Základní vlastnosti dobrého přítele zahrnují:

Důvěryhodnost - dodržování slibů a život v integritě.

Ochrana - bránit své přátele, když o nich slyšíte nějaké pomluvy, a pomoci jim, když to potřebují.

Důvěrnictví - nikdy nepomlouvat své přátele ani odkrývat jejich tajemství druhým.

Nesoutěžení - snaha být "lepší" než náš přítel vnáší do vztahu nátlak.

Vzájemnost - rozhovory poskytují oběma lidem potřebný čas i pozornost. Přátelé jeden druhému naslouchají.

Dostupnost - my všichni jsme vytížení, ale dobří přátelé si jeden na druhého udělají čas.

Může vám být nepříjemné začít tato pravidla uplatňovat, může vám to připadat jako podmiňování pomoci druhým, ale pokud to odmítnete udělat, velice rychle přijdete o všechny rezervy své energie. Všechno to směřuje k úctě. Pokud na vás druhým lidem skutečně záleží, budou vaše rozhodnutí respektovat.

Autor: Doreen Virtue