Březen 2016

Limburg na řece Lahn

28. března 2016 v 21:16 | kopretina |  Letem -světem

Navštivte Německý Limburg ,středověké město na řece Lahn.Vztupní bránou do města je most přes řeku Altebrik.Ve středověku město bohatlo díky vybíranému mítnému.Vozy které tudy musely projet měli mít určitou výšku a rozměr aby projely městskými uličkami . Míra na vozy zůstala v městě na památku zachována. Je zde nádherná katedrála Dom sv.Jiří na přilehlém nádvoří je zachován kámen propojující tento svět se vším (místo je však v soukromích rukou ale v přízemní kapli která s nádvořím sousedí tyhle vibrace jsou poznat) . Dom navenek vypadá trochu orientálně , uvnitř je však bílá pevnost.Dále jsou ve městě další dva kostely,městský a kostel sv.Anny. Mezi další zajímavosti ve městě patří stará pekárna U čerta (s bizardními soškami čertů), rybí trh, obchůdek z gumovými bombony atd.


POSELSTVÍ JEŽÍŠE A MÁŘÍ MAGDALÉNY – DUCHOVNÍ DVOJČATA

28. března 2016 v 14:38 | Sophie Bashford |  Partnerství-láska
Mnoho z vás se nachází na cestě k setkání s důležitými posvátnými partnery.
Tato setkání mají své kořeny ve vašem pradávném, nejvzdálenějším kosmickém původu Duše.
Jeden z vás v sobě nese Celé Vědomí Ženství. Druhý z vás v sobě nese Celé Vědomí Mužství.
Spolu jste Jedním a dotváříte Celek.
Toto není stejné jako když lidské ego potřebuje být kompletním v osobním vztahu.
Ve skutečnosti se nemůžete znovu-sjednotit na fyzické úrovni dokud jeden z vás nebo oba neprojdete monumentálním vnitřním procesem a vyléčením svého vnitřního dítěte a nepodíváte se čistě do zrcadla vnitřní transformace.
Pokud to jeden udělal, druhý bude brzy následovat - protože vyvinutý magnetizmus jednoho dá do pohybu mohutné vlny růstu a spirituálního rozkvětu v tom druhém.
Mnoho z vás slyší slova Duchovní Dvojčata (Twin Flames) nebo Duše, které jsou vám našeptávány když mluvíme o těchto spojeních. Jsou věčné a vývojově předurčené. Následují jisté časoprostory, které mají více co do činění s vývojem Kódů Duše, které se prostřednictvím setkání aktivují více než v jakékoliv 3-dimenzionální realitě.
Mnoho Duchovních dvojčat se v tomto roce znovu-setkává. To vytváří ohromnou síť světelných linií, které proudí přímo do posvátných portálů na celé Zemi. To také posiluje tyto portály a pomáhá je otevřít. Jak se duchovní dvojčata znovu-sjednotí, uvidíte na své planetě mnoho změn. Pro oba jednince je nezbytné dokončit důležité pročištění starého, těžkého, karmou zatíženého vědomí a břemen, aby mohli splynout v Jedno. Toto velmi rozsvítí kolektivní vibraci a dovolí Dvojčatům uskutečnit základní boží povinnosti na Zemi.
Jedno Dvojče dokáže aktivovat ohromné procesy probouzení a očisty ve druhém, hlavně pokud jeden z nich hluboce spal předtím, než přišla doplňující polovina jeho Duše.
Jak čtete tyto řádky, věřte že jsou určeny vám a stvrzují vaše vnitřní intuitivní vědění a pocity. Nezkoušejte dát smysl každé frázi nebo neulpěte na něčem co nevypadá, že vaše mysl potřebuje vědět.
Důležitější je energie za těmito slovy. Jak jsme se překlenuli přes Zatmění v březnu a přesunujeme se do začátku dubna - měsíce hlubokých změn a znovuzrození, v časoprostorech setkávání Duchovních Dvojčat dochází k velkým změnám a pohybům.
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a překladatele a aktivním

Děkuji beránku.....

25. března 2016 v 9:53 | kopretina |  Pro pohlazení duše
Přeji všem krásné prožití svátků Velikonočních
a příjemné jarní probuzení pomlázkou, sluníčkem, vodou, láskou.

Svatá studánka
Děkuji, děkuji za žízeň,
jež slabost prozradila,
děkuji, děkuji za trýzeň,
jež zdokonalí díla.
Za to, že, za to, že miluji,
byť strach mi srdce svíral,
beránku, děkuji,
marně jsi neumíral.
Děkuji, děkuji, děkuji, děkuji, děkuji.
Jarní krása z Dornburgu

25. března 2016 v 9:52 | kopretina |  Fotky přírody


Nedávno jsem navštívila Německý Dornburg a takto jim to tam na zahrádkách kvetlo.....

Krasotická studánka

21. března 2016 v 16:44 | kopretina |  Studánky a léčivé vody
OSTROŽSKÁ LHOTA - Krasotická studánka
Milý poutníku, chcešli navštívit Krasotickou studánku pak věž že ji nalezneš na poutní stezce Ostrožská Lhota - kaple Antonína Paduánského na Blatnické hoře, která navazuje na tak zvané -Cyrilometodějské cesty, tedy poutní stezky směřující na Velehrad.Udolí ve kterém je studánka se nazývá Krasotice a místní ji nazývají Fialkové údolí nebo Cvrčkova lúka - leží kousek pod Svatým Antoníčkem a je značena studánkovou značkou.Tuhle studánku opravili lhotští občané svépomocí pro potřeby poutníků.Obnovu inicioval mons.ThDr.Antonín Šuránek - nejvýznamější lhotský rodák.Obnovení studánky byl počin z vděčnosti za dar kněžského povolání.

Křest Antonínkovou vodou:
Blatnická hora byla od nepaměti duchovním centrem, scházeli se tu už naši pohanští předkové aby uctívali své bohy.Podle pověsti se zde zastavili slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj cestou z Nitry na Velehrad a pokřtili místní lid vodou ze studánky.


Jarní kopřivové mňamky

21. března 2016 v 16:12 | kopretina |  Bylinky a receptyKopřivová polévka

Potřebujeme: 500g mladých kopřiv,60g másla,100g cibule,2 lžíce hladké mouky,400ml zeleninového vývaru,200ml mléka,200ml šlehačky,muškátový oříšek,sůl,pepř.

Postup: Cibuli nakrájíme na jemno a pak ji necháme zesklovatět na másle,zaprášíme ji moukou a mírně usmažíme.Poté ji zalijeme studeným vývarem,povaříme,přidámeš mléko a najemno nasekané mladé kopřivy,sůl a koření.Na talíři polévku zjemníme kopečkem šlehačky.

Jarní omáčka

Potřebujeme: 3hrsti spařených nakrájených kopřiv,hrst nasekané pažitky,malá cibule,kousek másla,vývar nebo jíšku,kelímek smetany.

Postup: Cibulku pokrájíme a zpěníme na másle,přidáme kopřivy ,zalijeme vývarem a krátce povaříme.Omáčku odstavíme a vmícháme kyselou smetanu a pažitku a omáčku prohřejeme.


Kopřivová omeleta

Potřebujeme: na 1 porci:3 lžíce opraných nasekaných kopřiv,2 vece,30g strouhaného sýra,1 jarní cibulka,tuk na smažení,sůl,pepř.

Postup: vejce rozšleháme,přidáme do nich kopřivy,sýr,sůl ,pepř a cibulku nadrobno nakrájenou.Na pánvy rozehřejeme tuk a omeletu na ní po obou stranách opečeme.


Mazulíkova studánka

14. března 2016 v 11:53 | kopretina |  Studánky a léčivé vody
NOVÁ DĚDINA - Mazulíkova studánka
Mazulíkovu studánku najdeme na Zlínsku mezi obcemi Tabarky a Nová Dědina v Chřibech. Nachází se v lesním žlebu po levé straně hlavní cesty směrem na Tabarky. Než k ní přijedeme mineme po pravé straně odpočívadlo a obrázek Panny Marie na dřevěném kůlu. Po pár metrech pak můžeme zastavit v levo u lesa. Od silnice vede ke studánce vyšlapaná cestička. Nejprve uvidíme altán s posezením, pak sestoupíme po kamených schůdcích ke studánce. Pramen vytéká z kamenné zídky, která je celá obrostlá mechem. Studánka je udržovaná a patří ke studánkovým skvostům. Chutově je voda studená, malinko slané chuti. Pro její výtečnou vodu ji navštěvují lidé nejenom z blízké Nové Dědiny. Doporučuji k navštívení !Pozvánka na Jarmark

11. března 2016 v 18:59 | kopretina |  Obchůdek
V sobotu 12.3.2016 od 13 do 17h bude v Halenkovicích u Zlína Velikonoční jarmark. Budu tam prodávat svoje věci, tak se zastavte pokud vám to vyjde. Posílám foto ukázku některých svých výrobků. Můžu samozdřejmě předat i osobně nebo poslat :-) Jsou to plátěné tašky, pomerančové voňky do šatníku proti molům, bylinkové čaje s růží, prstový maňásek zajíček, koření do svařáku a aj. Přeji krásnou předvelikonoční atmosféru. Jana K.


Krása ženských krojů

9. března 2016 v 12:41 | kopretina |  Folklor
Zapentlená nevěsta - Buchlovice
Družičky z VracovaStárka z Krumvíře s krajkovým okružím v obřadném pentlení
Vdaná žena v Dolňáckém kroji (Rohatec)
Družička z Velkých Bílovic zapentlená věncem zvaným kotouč

Předjarní skalky - Kudlovská dolina

9. března 2016 v 11:46 | kopretina |  Fotky přírody
Posílám pár fotek z lesa blízko Kudlovské doliny.Skalky mě zaujaly, přírodní dračí bytůstky zde a pod kořeny okolních stromů mají svoji mini školku.Celý les už mírně voněl jarem ....:-)