Květen 2017

Želechovice - minerální pramen

29. května 2017 v 13:07 | Kopretina |  Voda a prameny

Želechovický minerální pramen najdete za tamnějším zemědělským družstvem. Za družstvem doprava, přejít potok a po cestě stále mírně nahoru k lesu asi po 10minutách narazíte v levo na odbočku, kde už uvidíte studánku, která je blízko potoka. Voda sirkovica ze studánky je mírně vaječité chuti, středně studená a má prý projímavé účinky.
Záchraná akce mladých svištů - žába

Žába spadla do betonového korýtka, kde tekla sirkovnica
a bez pomoci by nevylezla. Stalo se však to v co nedoufala, že byla zachráněna,
z korýtka vylovena, princem políbena a do volné přírody pak vypuštena, kde se zahrabala pod pařez.

Schválně jestli ji na obrázku najdete....


Yusamin anděl plodnosti

29. května 2017 v 12:11 | Kopretina |  Andělské obrázky

Yusamin, anděl plodnosti, má pro vás následující sdělení :


Z pramene lásky vytékám, na zářících křídlech tvořených samým světlem života.
Ve svém srdci nesu stříbrná semena plodnosti a sílu lásky,
jež dokáže aby vše rostlo a kvetlo pro nejvyšší dobro.
Mým úkolem je přinést vám plodnost mysli, těla či ducha,
vy můžete mou pomoc vyhledat podle toho, co je pro vás největším dobrem.

Yusamine, Yusamine, Yusamine volám Tě, abys z pramene světla přišel ke mě,
protože ted nastal čas, kdy bych měl získat novou plodnost těla nebo ducha.
Poskytni mi, prosím Tě svou láskyplnou podporu
s láskou a světlem, s láskou a světlem, s láskou a světlem.Tajnosti Tlumačovského lesa

21. května 2017 v 18:57 | Kopretina |  Fotky přírody
V zahradě zelený vejdou do ticha zas.....


A v každé pomněnce jedna vzpomínkastrom víla

Hadí princJe tam brána zdobená, cestu otevírá....

Šnek je ve skutečnosti veselý skřítek s domečkem,
je pořád v pohodě protože, ví že čas neexistuje..
Meditace s obrazem Mona Lisa

16. května 2017 v 11:10 | Kopretina |  O meditaci
Meditace vhledu do starodávné duše obrazu spirituální tajemné dámy vás může postupně naučit uvolnění a soustředění. Obrazy často působí na podvědomí, obzvláště ty, které nás na první pohled zaujmou. Každé umělecké dílo obsahuje otisk vědomí svého tvůrce, v podobě myšlenek a především emocí. Stejně jako na nás působí umělecké mandaly, které jsou tvořené s určitým duchovním nebo léčivým záměrem. Malíř zakomponuje do svého díla také svoje pocity, proto nás některé obrazy odpuzují podivnou chmurnou energií, může jít o osobní depresivní otisk tvůrce. A některé nás naopak přinutí zastavit se a vstřebat do sebe povzbuzující energii, ladí s naším vnitřním programem, kterého si ani nemusíme být vědomi. Některá díla v sobě mají skryté různé symboly nebo mystická poselství.Leonardova Mona Lisa

Můžete vyzkoušet meditaci s jakýmkoliv jiným obrazem, který vás intuitivně přitahuje. Uvolněně se díváte a necháte obraz dýchat svým vlastním dechem, napojíte se na jeho energetickou vibraci. Pokud vás obraz do sebe vtáhne, a nebude se vám tam líbit, stačí si to uvědomit a ukončit meditaci.

Traduje se, že toto dílo Leonarda da Vinci je k meditacím jako stvořené. Mona Lisa v sobě skrývá tajemství, která se ještě nikomu nepodařilo jednoznačně odhalit.

Energie v čaji

15. května 2017 v 13:01 | Kopretina |  Pro pohlazení dušeStaří autoři nás ujištují, že v čaji jsou obě elementární síly jing a jang zavinuté jedna v druhé jako spící myšky. Jsou dokonce tací kteří tvrdí, že jsou takto ve stavu ideálním, to jest neoddělitelná jedna od druhé, což je znakem vrcholně dokonalé věci. Navíc podle jiných moudrých autorů, tato vlastnost dokonale zahrnovat obě elementární síly je vlastní pouze živým bytostem a zvláště člověku. Z toho tedy vyplývá, že čaj je živá bytost, velmi příbuzná a podobná člověku, co se týče uspořádání a rovnováhy řečených elementárních sil. Důkazem této živosti je tato rozkošná věc.
Vypijeme tak 3-4 šálky dobrého čajíku, pěkně klidně a zvolna v příjemné společnosti. Čaj nám pozvedne apetit všeho druhu. Když se do nás vlije elementární energie čaje, je přirozené že probudí a zaktivuje k vyšší činnosti naše energetická centra - čakry ,které energii zpracovávají,p řeměnují, zjemnují, destilují a zušlechtují.

Citáty o čaji ... psané kaligrafií....

Když je čaj dobrý, hosté přicházejí sami.

Čaj vychutnáme až poté, co jsme ho vypili.

Voda v čajovně vzkypěla, je čas abys šel.

Mločí studánka

9. května 2017 v 17:03 | Kopretina |  Studánky a léčivé vody

Zdravím všechny pokřtěné studánkovou vodou :-) i náhodné kolemjdoucí!!! A představuji new studánku kterou najdete ve Vizovicích. Půjdete z vizovického náměstí stále do leva a u potoka s mostkem obočíte v pravo, dále podél potoka, cesta je také označená jako trasa pro vozíčkáře....stále rovně směr k lesu až se dostanete na konec Vizovic. Po pravé ruce budete mít stodolu s křížem a nápisem na prodej. Projdete pod železničním přejezdem a půjdete stále doprava k lesu, vede tam asfaltka a na kopečku je odpočívadlo. Od odpočívadla půjdete rovně přes louku, mírně dolů z kopce kde je v údolí potůček. U potůčku je pak studánka která pramení v břehu nad potokem, je u ní spousta sošek různých potvůrek, které studánku hlídají...první uvidíte stříšku a schůdky a už jste u ní. Voda chutná studánkově a krásně bublá :-)
Mločí studánka na mapy.cz: https://mapy.cz/s/1D7Bi
Bábovka z pěnových bonbonů - marshmallows

3. května 2017 v 17:29 | Kopretina |  Bylinky a recepty
Bábovka z pěnových bonbonů -marshmallowsPotřebujeme:

100g másla, 3 vejce,1 30g cukru moučky
2lžíce vaječného likéru, 200g polohrubé mouky,
1kypřící prášek, 1 vanilkový cukr, 200ml mléka,
12ks pěnových bonbonů.

Postup:

Máslo, vejce, cukr a dvě lžíce vaj .likéru utřeme do husté pěny.
Přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva, vanilkovým cukrem a mlékem.
Vše řádně promícháme, formu na bábovku vymažeme, vysypeme moukou a vlijeme těsto.
Marshmallows nakrájíme nožem namočeným ve studené vodě na plátky a vmáčkneme do těsta.
Pečeme 40 minut při 180 stupních, bombony se zcela rozpustí a dodají bábovce zvláštní chuť.
Ignacianská kontemplace

2. května 2017 v 15:44 | Kopretina |  Křesťanské okénko
Jde o fantazijní formu modlidby kterou svatý Ignác z Loyoly doporučuje ve svých duchovních cvičeních. Spočívá v představě a prožívání nějaké scény z Ježíšova života a účinkování v ní. Příklad cvičení:

Ježíš se vydal do Jeruzaléma. V Jeruzalémě je u ovčí brány rybník, hebrejsky zvaný Bethesda a u něho 5 sloupořadí. V nich lehávalo množství nemocných, slepých, chromých a ochnutých čekajících na pohyb vody. Neboť anděl Páně čas od času sestupoval do rybníka a vířil vodu. Kdo první po tom víření vstoupil do vody, byl uzdraven ať trpěl kteroukoliv nemocí. Byl tam i jeden člověk který byl již nemocný 38let. Když ježíš spatřil jak tam leží a poznal, že už je tam dlouho nemocen, řekl mu: Chceš být zdráv? Nemocný odpověděl: Pane nemám nikoho, kdo by mě donesl do rybníka. Jakmile se voda rozvíří, jiný mě předejde. Ježíš mu řekl: Vstaň vezmi své lože a choď! A hned byl ten člověk uzdraven vzal své lože a chodil.

Představte si zmíněný rybník...okolí...sloupořadí...jaké je to místo čisté nebo špinavé, architektůra, počasí, lidi u rybníka, kolik jich tam je, jak jsou oblečeni, jakými nemocemi trpí co říkají?
Nyní vstupte do děje...co zde děláte proč jste sem přišli, jaké máte pocity, mluvíte s někým?
Zaznemenáte, že přišel Ježíš kam jde? Jak jedná? Ted zaznamenáte, že přichází k vám a onomu nemocnému. Když si uvědomíte, že chce mluvit s nemocným poodstoupíte stranou....Co tomu člověku Ježíš říká....co mu on odpovídá...vyslechněte dialog.
Věnujte pozornost Ježíšově otázce...chceš se uzdravit? Nyní poslouchejte jak Ježíš chorému přikazuje aby vstal a chodil....první reakce toho člověka...snaží se vstát- zázrak...všímejte si jak uzdravený reaguje...jak reaguje Ježíš a vy sami.
Teď se Ježíš obrací k vám a dává se s vámi do řeči...trpíte i vy nějakou nemocí? Citovou, duchovní ,tělesnou ? Řekněte o ní Ježíšovy ...poslouchejte jak se vás ptá a chceš se uzdravit? Chceš opravdu nést důsledky svého uzdravení? Dosáhli jste okamžiku milosti. Věříte, že vás Ježíš uzdravit může a chce. Důvěřujte. Jste si jistí, že tato slova která jste slyšeli, s vámi cosi udělala i když si v této chvíli nejste vědomi ničeho hmatatelného.