Červenec 2017

Pro vznešenou Horu a jejího strážce

22. července 2017 v 11:34 | Kopretina |  Pro přátele Zenu
Milý přátelé, nestavte si iluzorní brány a další falešné zdi
a nevytvářejte žádné kategorie jen na vás záleží jaký bude váš zazen :-) A zde báseň:
V luně Ducha
Není kde přebývat
Mraky plynou a nevědí nic
O jihu ani severu
Stejně tak opravdový člověk
Nestará se o moudrost a skoncoval
Se zkušenostmi a studiem
Pro vznešenou horu
Ani dobré ani zlé
Zatímco lidé se zmítají
Všemi směry podle okolností
Spoutáni okovy vášní.
Jaký princip nás svazuje?
Jaký zákon nás nutí?
Všechny ty vymyšlené lsti
K dosažení Buddhy,
Člověk tak pouze přilévá vodu
Do vody!

z knihy : Cesta v prázdnotě
Letní salátové pecky

22. července 2017 v 11:07 | Kopretina |  Bylinky a receptyOsvěžující salát s ananasem

potřebujeme:

2 tofu chilli, 300g nakládaného ananasu, 4 jarní cibulky, 2 fialové čekanky, 1 hlávkový salát, sůl pepř, 2 limety,1 chilli paprička, olej, dresink.
Postup:

Listovou zeleninu omyjeme, necháme okapat,natrháme na menší kousky. Tofu nakrájíme na kostičky,cibulku a chilli papričku nasekáme najemno. V míše smícháme okapaný ananas, cibulku, čekanku, salát se štávou z půl limetky, solí, pepřem a olejem. Důkladně promícháme a rozdělíme na talíře. Ozdobíme nasekaným tofu a kousky limety. Podáváme s dresinkem.

Salát se scherry

potřebujeme:

250g ostružin, 2 melouny Kantalup, 100ml scherry medium, 1 štávu z citronu, 2 až 3 lžíce hnědého cukru, na špičku nože nového koření, 25g na hrubo nakrájených pistácií, čokoládové lupínky na ozdobu.

Postup:

Ostružiny očistíme, propláchneme, necháme okapat. Z melounů vybíráme lžičkou kuličky a spolu s ostružinami je dáváme do jedné mističky. Ovoce polijeme scherry a vložíme na 30min do ledničky odstát. Citronovou štávu smícháme s cukrem a novým kořením. Ovocný salát rozdělíme do vychlazených dezertních misek, každou porci zalijeme troškou marinády. Vršek salátu posypeme pistáciemi a ozobíme čokoládovými lupínky.Thajský mrkvový salát

Potřebujeme:

80G nesolených arašídů,1 lžíci oleje,1 limetku, 2 lžíce hnědého cukru, 2 lžíce pomerančové štávy, čtvrt lžičky pomerančové kůry, snítku čerstvého koriandru, 6 větších mrkví, hrst čerstvých sojových klíčků.

Postup:

Arašidy nasekáme a orestujeme na pánvi na oleji. Z limetky vymačkáme štávu, promícháme s cukrem, pomerančovou štávou a kůrou. Koriandr nasekáme nebo natrháme, mrkev nastrouháme. V míse promícháme mrkev, koriandr a sojové klíčky, přidáme polovinu zálivky a necháme hodinu vychladit. Před podáváním promícháme s orestovanými arašidy a pokapeme zbylou zálivkou.

Vrby a vrbáci

21. července 2017 v 20:08 | Kopretina |  Fotky přírody
Viděla jsem na koupališti několik vrb a protože byly krásné a měly dlouhé zelené vlásky, které se nádherně točily ve větru a hladily mě, když jsem se v jejich stínu schovávala před sluníčkem,t ak jsem se rozhola je vyfotit pro jejich krásu a potěšení ostatních.
Vrby jako bytosti existují v ženské i mužské podobě, v jakémkoliv stáří. Vrby ženy mají tajemnou moc a dokážou poodhalit budoucnost většinou prostřednictvím vody která fuguje jako zrcadlo. Muži vrby se podobají vlasatým, neupraveným schýleným jedincům, libujícím si v čemkoliv tekutém. Když takový na břehu řeky usne, v noci se z něj stane vrbák, který svými vlasy šimrá hladinu v jezírku. Duše toho se pak sama rozhodne zda zůstane už stromem a bude se naklánět nad jezerem nebo se ráno na břehu opět probudí jako bezdomovec s dlouhými vlasy a špinavými kalhotami, který si pod vrbami připadá konečně jako doma mezi svými.
Snímky vznikly na koupališti v Hulíně, poslední fotka je vrba z Kvítkovic, je velmi zajímavá má oči nos a pusu jen promluvit :-)


Svatá Trojice

20. července 2017 v 10:39 | Kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den

Matka, dcera duše svatá
tato svatá trojice
narovnává všechny práva,
medem lásky pomazává
mafiánské komplice.
A když kráčí, kvete máj
ve světle nás čeká ráj,
svojí patou drtí hada
nebude už zla více.


Studánka Chladná voda

16. července 2017 v 21:55 | Kopretina |  Studánky a léčivé vody
Jedná se o pěkně udržovanou a upravenou studánku v kopcích Vizovické vrchoviny v obci Podhradí. Vystoupáte k ní po lesní cestě, která vede nad Provodovem. Oficiální název studánky je Chladná voda a stejný název má i tamnější lokalita a musím říct, že název je přesnýn voda je jako s horského ledovce. Nad pramenem je obrázek panenky Marie Provodovské kojící Ježíška a poblíž altánek a v něm dřevěné lavičky k posezení. Je tam hezky určitě se tam stavte :-)
Icabel - anděl věrnosti

9. července 2017 v 11:33 | Kopretina |  Andělské obrázky

V záležitostech loajality říká anděl věrnosti Icabel toto:

Dávám vám svou bezmeznou lásku, aniž bych soudil

a zůstanu neochvějný ve své oddanosti k vám,

cokoliv učiníte nebo řeknete.

Toto je můj zářný příklad

- ochranujte ducha lásky a nikdy nezraďte své srdce.Uvažujte o tomto poselství,
pokud se strachujete kvůli oddanosti nebo věrnosti,
zavřete oči a pokuste se zahlédnout osobu o níž máte pochybnosti
a nechte své srdce, ať vám řekne, co s tím máte dělat.


citát:

Nepleť si lásky vlastnickým šílením
z něhož pochází to nejhorší trápení.
Neboť z lásky na rozdíl od obecného
mínění trápení nepochází.
Trápení plyne jen z pudu vlastnictví,
který je opakem lásky.
(ASE)Barabáš - výhledy

8. července 2017 v 22:58 | Kopretina |  Fotky přírody
Pokud jste ze Zlína či blízkého okolí můžete si udělat nenáročnou procházku po kopci Barabáš ve Zlíně.
Linkou MHD č.31 pojedete na zastávku Krematorium. Od zastávky dále pokračujeme po zelené značce směrem k rozcestníku Lesní hřbitov - lyžařský svah - Zlín Růmy - střed města.
Procházka je téměř stále z kopce s výhledy na Kudlov přes krásně udržovaný les převážně bukový, dál na Fryštáckou brázdu a Hostýnské vrchy. Tady umístěná tabule je součástí poutní cesty na Velehrad - Svatý Hostýn.