Září 2017

Čajový obřad

29. září 2017 v 16:11 | Kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den

Čajový obřad

Gejša nese čaj
Cnostně kouká z vršku
Přišlápla si kimono
A hodila držku.

Teďka třískla tácem
Mača vyšplíchla
Okolo nás skáče
Všechny utírá.

Uklání se uklání
S čajem umí divy
Samuraj jí donesl
z lesa čerstvé hřiby.

Sušenky nám nutí
Na loutnu nám hraje
Ukončete prosím
už přípravu čaje.


Lesní Park - Klimkovice lázně

25. září 2017 v 16:47 | Kopretina |  Zajímavá místa
Zajímavý Lesní park v okolí Klimkovických lázní :-) a příjemná procházka v něm.....Matriel anděl deště

21. září 2017 v 20:55 | Kopretina |  Andělské obrázky
MATRIEL anděl deště vám pomáhá smýt něco z minulosti nebo přítomnosti.

MATRIELOVO poselství zní:
Jsem stříbrný déšt, který udržuje všechen život, neboť nic nemůže žít bez mé pomoci.
Můj déšt se také mísí s vašim smutkem a soužením, mé kapky splývají s vašimi slzami,
takže jsou vztřebány a odplaveny. V každé kapce je kousek vašeho minulého života.
Použijte tuto silnou představu a v duchu nechte odplavit problémy,
abyste si s mou pomocí mohli užívat nový začátek života.Vyvolání Matriela :

Matrieli, Matrieli, Matrieli, potřebuji tvou milující pomoc, abych odplavil minulost a osvěžil přítomnost.
Prosímtě bud se mnou, abys mi to pomohl vykonat pro mé nejvyšší dobro.
S láskou a světlem, láskou a světlem, láskou a světlem.


V duchu si představte, že jste dočista omyti, představte si jak stojíte, čistá voda vás omývá a vy záříte.

Studánka Habrová

21. září 2017 v 16:02 | Kopretina |  Studánky a léčivé vody
Přeji hezký den.Dnes bych vám chtěla představit další ze serie Klimkovských studánek.Tato studánka se jmenuje Habrová a nenajdete ji kupodivu v lese ale ve městě kousek od zámku.Je to takové romantické zákoutí a posezení , jsou tady dřevěné sochy dětí a lavičky.Je vidět, že se místní o pramen dobře starají.Co musím pochváli je voda mimořádně dobré chuti.Doporučuji k navštívení.Čaj pro hezké dny

17. září 2017 v 14:57 | Kopretina |  Bylinky a recepty


Čaj proti bolesti zad

Potřebujeme:

6 stroužků česneku, 4 kuličky pepře ,4 hřebíčky ,
4 nové koření ,kus skořice ,
kus sušeného zázvoru a 500ml vody

Postup:

Vaříme až se vyvaří půl vody.
Pijeme teplé 2x až 3x denně na lačno
Květový čaj pro hezké dny

Potřebujeme:

1lžičku jabloňových květů,1lžičku trnkových květů,
1lžičku hruškových květů
0,5 l vody

Postup:

spaříme všechno horkou vodou a
necháme 15min luhovat,můžeme přisladit medemČaj na bolavé klouby,revma a dnu

Potřebujeme:

4kuličky nového koření, 2bobkové listy,1 badyán,
4 hřebíčky,
skořice a vroucí voda

Postup:

spaříme a necháme 10 minut luhovat,
pijeme 2x denně po dobu 20 dní

Šusťa listový

16. září 2017 v 14:46 | Kopretina |  Bytosti Země


Dnes bych vám chtěla představit bytost která přebývá v tomto světě již od pradávna a možná je starší než sám člověk. Je to Šusťa listový. Jde o elementární bytost řadící se do skupiny sylfů. Jeho čas přichází s podzimem, tedy když listy nedrží už tak pevně na stromech a na květech. Jakožto bytostný větru miluje když aspoň trochu fouká tehdy se může hezky projevit a dát nám o sobě vědět. Šusťové jsou různých rozměrů podle toho o jak silný vítr jde. Jeho přítomnost poznáte podle šustění listů, prolézá mezi listy a pomáhá tak čistit strom a nebo květ od suchých listů. Není to ale jeho práce on se chce hlavně radovat a tancovat v listech a šustit a šustit. Když zahlédnete nějaký opadaný strom tak tam právě řádil šusťa, někdy postakuje i v listech na zemi a tak zvaně je víří. Jeho potravou je radost a pohyb. Zahlídnout ho je umění, většinou se zahlídnout nedá ale pokud přece, podobá se malému průhlednému hádku s vykulenýma očima, který se vesele zubí.
Studánka Prostřední Bečva a středisko Retaso

15. září 2017 v 14:33 | Kopretina |  Voda a prameny
Studánku na Prostřední Bečvě najdete za restaurací Zavadilka je kousek od hlavní silnice a je viditelná i při jízdě autem.Leží na louce na soukromém pozemku takže vodu nebylo možné ochutnat.Okolí střediska Retaso na vás dýchne horským vzduchem a malebnou valašskou krajinou.Přidávám pár fotek s toho místa :-)Studánka Prostřední BečvaPostřehy,dojmy a momentky z Missis Models

14. září 2017 v 21:45 | Kopretina |  Sranda, legrajda, komix
Pěkný den, dnes se s vámi podělím o zážitky z Missis models 2017. Moje popisky budou zdřejmě chaotické, některé divné, některé směšné ale přece jen moje :-). Soutěž missis models pro mě byla víc přínosem než obráceně. Cítím se sebevědoměji, víc si vážím sama sebe, mám se zase o něco raději :-) a mám větší chuť a odvahu se klidně zůčastnit nějaké podobné soutěžě...mám pocit že život a zábava právě začíná :-)


Vše ale tak růžové nebylo. Za přihlášením do soutěže byla jakási moje touha o sebepotvrzení mojí pohlednosti, která mi měla vyvrátit to, že můj vzhled není příčinou smůly v lásce :-) Někdy prostě chvíli trvá než člověk pozná sám sebe a to co je jeho a co by rád a když to dokáže dát do světa a žít to. Mé hlavní projevovací kanály srandy a bezbřehé radosti jsou stále zablokovány a já věřím, že s tím pravým mužem to bude jako otevření dveří tím správným klíčem, ale který je ten správný a pravý....každý v tom okamžiku ve kterém se potkáte je pro vás tím pravým a zrcadlí vás a vy jeho se všemi nedostatky a tak se můžou pochopit a uzdravit. Kdo tomu nerozumí a chrání si ego ten s partnerství prostě uteče neboť ho bolí ego a nechápe že ta bolest je začátkem obrušování diamantu a sebepoznání :-)


Casting Ostrava....proč tam jen jdu, aha chci si to užít přece. Tak tohle jsou ty missky, které chtějí soutěžit fíha jsem tu správně některé vůbec nejsou hezké. Řekněte nám něco o sobě a proč jste se do soutěže přihlásily, no tůdle :-) Mám na to svůj názor normální ženská se na takovouhle soutěž nepřihlásí...tedy žádná spokojená se nepřihlásí, asi touha něco si v sobě srovnat. Říkám že se mi líbil jejich slogan: Probudte v sobě vyjímečnou osobnost, ano to mě zajímá a s paní Gábinou se shodujeme na tom že tahle soutěž je pro nás výzva :-)Hlasování a proč do toho nedat vše a nebýt první, no klidně komu by to mohlo vadit, ale vadilo. Od finalistky kterou má většina za charakterní a krásnou ženu tajné vzkazy o mě beze mě tom, že člověk by měl vědět kam až může zajít...já sama jsem neměla podobnou potřebu nějak ji komentovat, protože podle sebe soudím tebe nebo také kdo to první cítí tomu to jde z řiti :-)
První kolo ve vedení, úspěch je vždy podezřelý takže hlasy pryč, druhé kolo ve vedení hlasy navždy všechny pryč, třetí kolo neveřejné všichni hlasující přátelé již odpadli nudou a znechucením :-) Ač hlas lidu hned nazačátku ukázal kdo se nejvíc líbí a první kandidátka na missis sympatie měla kolem 1000 hlasů. Vyhrává v hlasovací soutěži na kterou nejde vidět finalistka s necelou dvoustovkou hlasů. Myslím, že díky tak velkým změnám které probíhaly během hlasování neměla být missis sympatie raděj vůbec vyhlášena.


Penzion Retaso, hezká příroda, nabitý program a zima v chatce :-) V tomto zapomenutém koutu světa kde vaří už 300 let to samé mě mile překvapily vegetariánskou stravou. Jinak čaj je vždy studený, průvan veliký, věštšina lidí se zde rozumě zahřívá alkoholem který mimo jiné i uspává. Ti co se neopijou mají smůlu, neboť pod dekou skrz nazkr průhlednou teplo nepřebývá :-) Ještě že je nálada mezi finalistkama stále tak dobrá. Přes den nácvik chůze a choreografie večer odhalování lidských příběhů a duší. O některých víme skutečně všechno i to co jsme si nijak vědět nepřály, třeba kdy menstruují, některé ega jsou zde nevyzrálé a projevuje se to tím, že hovoří dlouze o ničem. Některé příspěvky jsou ale zajímavé a vytrhly mě z poklidného dřímání. Ano můj pohled po tomto sebeodhalování na některé účastnice se změnil. Mám je začít litovat když vím, že každá duše si svůj osud volí sama? Ale většina mi je sympatická a příjemnější než na začátku.


Jak se blíží konec soustředění malinko i přibývá hysterických reakcí některých finalistek a to hlavně při nácviku choreografie. Dále také některé finalistky nedojely vůbec, některé dojely pozdě ale nechytaly se a tak raděj zdrhly. A taky dojely Polky..to byl ale mazec. Někdy se prostě neurodí a není med ani slibovica. Jedna z našich finalistek si nebyla jistá jestli to není ta skupina trans co má rozjíždět párty na finále missis. K jejich hezkým vlastnostem patřilo to že byli hyper aktivní. Svou chreografií zmátly i paní Vilmu a to už je co říct :-)
Kromě spánku v ledové chatce přbyl ještě jeden kuriozní úkol umýt si vlasy malým studeným cicůrkem vody. Jelikož mám vlasy dlouhé, spěchala jsem na to, když jsem měla půlku hlavy mokré tak přijely klobouky a měly se jít vyskoušet. No zbyl na mě ten poslední, který měl spoustu dírek a dal by se klidně použít i jako cedník na špagety :-) Po dvou hodinách jsem vyšla z koupelny naprosto ztuhlá, protože jsem si umývala hlavu pod kohoutkem.Ranní dramatické líčení a odjezd do Klimkovic. Po cestě konečně chvilku spím :-) Oběd a rozdávání soutěžních čísel které jsme si nevylosovaly ..jak to? Pak už jen nácvik plný hysterie u fontány. Některé finalistky by chtěli mít choreografii víc než dokonalou :-) Poté líčení, česání a oblékání, záležitosti pro každou ženu celkem příjemné a povznášející. Vystoupení byla příjemná i když nervozita mě celkem držela hlavně při první choreografii. I noční košilky byly fajn. Model od polské návrhářky který jsem si měla obléct však předčil moje očekávání...jednoduše model toaletářka Mery. Naštěstí se mi ho podařilo vyměnit za riflové šaty které se zdály být o něco nositelnější. Finálový večer se pak zakončoval promenádou ve večerních šatech ze svalovcem. Ten můj šel jak beránek na popravu akorát mě štvalo že měl na saku velkou zakroucenou nit, kterou jsem mu nemohla sundat :-)Vyhlášení finálového večera nemohlo být překvapením. Klimkovice volí Klimkovice a Ostrava Ostravu.
A tak je všechno doma a všichni jsou spokojení. Vítězkám blahopřejeme !


To co mě nezklamalo a potěšilo byli moji rytíři,
kteří pro mě hlasovali a jim patří moje díky,
růže a polibek po větru poslaný.Kouzelná studánka

13. září 2017 v 12:20 | Kopretina |  Studánky a léčivé vody
Tak konečně zdravím všechny žíznivé na tomto blogu :-) Studánka kterou bych vám chtěla dnes představit se jmenuje Kouzelná. Nvštívit ji můžete v blízkosti lesoparku lázní Klimkovice. Studánka je bohužel dočasně bez vody ale její okolí je opravdu kouzelné, připomínající čas kdy lidé ještě věřili pohádkám a znamením:-)
Finále MissisModels

6. září 2017 v 21:03 | Kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den

Hlasování o Missis Models Sympatie:

pořadatel změnil způsob hlasování a je nutno hlasovat znovu do 9. září:

Z každé mejlové adresy je možno hlasovat jenom jednou.

Pokud jsem vám sympatická pak mi můžete dát svůj hlas.

Děkuji !

Finálový večer pak proběhne v Sanatoria Klimkovice

v sobotu 9. 9. 2017 od 17 hodin.

Nabízím vstupenku zdarma. Přijeďte mě podpořit!

Jana studánka Kocábová