Říjen 2017

Strašlivý příběh Helloweenský, který se opravdu stal

31. října 2017 v 17:49 | Kopretina |  Povídky - názory
Protože je dnes Helloveen napíšu vám příběh, který jsem si nedávno poslechla. Už pár roků jezdím do Německa na stejné místo, v této vesničce se nachází tajemné poutní místo, které se nazývá Blažejova hora. Je to místo v lese na kopci a vede k němu křížová cesta a na tomto kopci je pak kaple sv. Blažeje. Není to moc romantický kostel, někteří říkají, že by tam sami nikdy nešli a někteří zas, že se tam bojí i ve dne. Já jsem tam chodila zpívat na plné pecky a vždy jsem si příla aby tam nikdo nebyl, ale vždy jsem měla dost posluchačů, kteří mi zatleskali. Tentokrát jsem ale měla pocit, že bych tohle místo měla navštívit v noci aby konečně bylo nějaké vzrůšo. Dále na tomto místě mívali Keltové své obřadiště. Jen jsem se takto rozhodla, bylo mi třeba vyslechnout si od vedoucí našeho zájezdu tuhle historku. Nevěděla že se tam chystám, ale bylo to pro mě varování po vyslechnutí historky, už jsem nechtěla tohle místo nikdy navštívit, ale na druhý den jsem se z toho vyspala a šla jsem tam v poledne. Byla jsem tam celou cestu sama a jak jsem došla na místo začaly zvonit poledne, nám co věříme i na polednici to moc nepřidalo :-) Vešla jsem tedy do kostela, rychle se pokřižovala a sedla si do posvátného křesla, tam jsem se trochu uklidnila a chvilku tam seděla. Pak jsem se zvedla a šla jsem už na penzion. Cestu tam i zpět jsem stihla za hodinu a půl a po cestě zpět jsem si celou dobu zpívala písničku od Marty Kubišové Ať mír dál zůstává touto krajinou....


A ted už příběh od vedoucí našeho zájezdu:

Jednou s tímto zájezdem jeli také dva mladí muži, každý z nich bydlel na jiném penzionu ale oba měli stejný nápad neboť slyšeli, že kaple se ani v noci nezamyká, jenom bych podotkla, že mezi penziony je asi 10min rozdíl. Oba se rozhodli jít do kaple tak aby tam byli o půl noci, ale navzájem si to neřekli. Jeden z nich sebou vzal asi 55letou paní které o svém nápadu také řekl. A tak šli už cestou lesem měli stále pocit, že tím lesem někdo jde s nimi....když došli do kaple nikdo tam nebyl, jen tam hořely svíčky, jiné osvětlení tam není... sedli si tedy do první lavice, že se budou modlit či meditovat a nad nimi vysel velký kříž s Kristem. Jak tak seděli a meditovali stále slyšeli něco kapat...ale co by mohlo kapat když venku nepršelo? Pod Kristovým křížem kaluž černé krve...vyletěli z kaple a hnali se zpět. A další zajímavost oba kluci tam byli o půlnoci a nepotkali se ani v kostele ani jinde a nezávisle na sobě povykládali stejnou historku....Lázeňské prameny v Bad Ems

29. října 2017 v 14:49 | Kopretina |  Voda a prameny
Bad Ems

Bad Ems, zmiňované již v roce 880, je malé německé lázeňské město. Leží na řece Lahn na jihozápadě Německa ve spolkové zemi Porýní-Falc. I přes jeho malou rozlohu tu v 16. a 17. století vyrostly významné císařské termální lázně, které poctil svou návštěvou nejeden státník, umělec apod. Jmenujme například ruské cary Mikuláše I. a Alexandra II., německého císaře Vilhelma I., spisovatele Dostojevského apod.
Vyvěrá tu 15 termálních pramenů, které mají teplotu od 27 do 57°C. Využívají se především při léčbě onemocnění dýchacích cest, hrtanu, hltanu, zažívacího ústrojí a některých metabolických poruch.


Voda měla teplotu asi jako středně teplý čaj,
byla siřičitá a ne přiliš chutná,
každý kdo se jí napil se zašklebil a potom hned běžel :-)
je asi hodně zdraváPodzimní lesní skřítci

26. října 2017 v 15:09 | Kopretina |  Bytosti Země
Zdravím všechny co sem zavítali .Dnes bude řeč o podzimních lesních skřítcích. Jsou to většinou malé bytůstky, které zůstavají lidským zrakům skryty protože se umějí dobře zamaskovat, takže můžou připomínat např. kaštan, listí nebo větvičku se šiškou. Žijou v zajímavém lesním podzimním světě, který se řídí pravidly lidskému světu neznámými. Což je např. pravidlo největší barevnosti a srandy. Ano tyhle bytosti se skoro pořád smějí a to bezdůvodně :-) jinou náladu než veselou si ani nedokáží představit. Například kaštánci pořádají závody koulení z kopečka, kde je největší legrací velká pichlavá hromada všech závodníků. Listěnka rozevlátá si pak z kolemdoucích občas dělá šprýmy a používá svůj silný fuk aby zhodila čepice, které nejsou pořádně posazené na hlavě. Kyž se jí tohle podaří, snaží se ještě čepici či klobouk hnát co nejdále....Šišáček lupka zase připomíná obyčejnou šišku...krásné koncerty pak vznikají u stromů kde spoustu šišáčků právě otvírá své šupiny zároveň. Vznikají tak lupkavé balady které žádná koncertní síň nezná :-)

Kaštánek
Listěnka rozevlátá
Šišáček lupka


Dvojplamen

21. října 2017 v 21:41 | TheEternalBliss |  Partnerství-láska

Dvojplamen

Také toužíte potkat svoji druhou polovinu? Nebo jste ji již potkali a Váš vztah není to, co jste očekávali? Nabízím Vám článek, který je o Dvojplamenu, naší párové duši. Někteří si myslí, že je to nesmysl, jiní jsou přesvědčeni, že je to právě tak. Vlastní úsudek si každý udělá sám. Záleží jen a jen na nás čemu věříme.
Vztah dvojplamenů není vůbec dokonalý, jak by se mohlo zdát, obzvláště ne na začátku (obyčejně to trvá několik let). Po tom, co si mnoho lidí přečte o sjednocení dvojplamenů a jejich dokonale vyvážených energiích, mylně se domnívají, že je to něco jako pohádka, něco jako: potkáš svůj dvojplamen a budeš žít šťastně až na věky. Není tomu tak. Je to sice dokonalý vztah, ale vyžaduje mnoho práce od obou partnerů.
Podle mého názoru je pět hlavních fází ve vztahu dvojplamenů. Každý tomuto vztahu rozumí odlišně…a není přesné schéma ani přesná období pro žádnou z těchto fází. Každý vztah se liší. Chci se s vámi podělit o tyto informace, abyste tomuto vztahu lépe porozuměli. Nejsou žádná pravidla. Není žádný přesný vzorec, který by padl na míru všem vztahům mezi dvojplameny. Každý vztah bude jedinečný, stejně jako je každý pár.
Tyto fáze však většinou nějakým způsobem rezonují se všemi dvojplameny:


Fáze 1 - Příprava
Tato fáze předchází skutečnému setkání dvojplamenů. Ale počítám ji jako jednu z fází, protože je nedílnou součástí každého vztahu.
Co se během této fáze děje?
- Karmické vztahy
Jeden nebo dva vážně zničující vztahy. Začínají silnými emocemi a končí bolestně. Říká se jim karmické vztahy.
- Pocit prázdnoty a silná touha po "Tom pravém"
Poté, co si projdete karmickými vztahy, dostaví se touha najít "Toho pravého/Tu pravou"
Budete chtít potkat vaši dokonalou lásku, jejíž obraz nosíte ve svých představách (někdy i ve snech).
Tato představa odpovídá vašemu dvojplameni, ačkoli si to ještě neuvědomujete.
Děje se to, protože vaše duše ví, že váš dvojplamen přichází.


Fáze 2 - Setkání/ Nahlédnutí do ráje
V této fázi se poprvé setkáváte se svým dvojplamenem (v této inkarnaci).
Můžete se pokoušet odolat, ale stejně se zamilujete. Pak nastává krátké období "dokonalosti". To nazývám "Nahlédnutí do ráje".
Co se děje v této fázi?
- První setkání
Potkáte svůj dvojplamen za neobvyklých okolností nebo na neobvyklém místě. (Tam, kde byste nikdy nečekali, že potkáte svého životního partnera). Tato osoba se vám bude zdát nějakým způsobem zvláštní. I přesto, že o něm vůbec nemusíte uvažovat jako o partnerovi.
- Prvotní přitažlivost
Brzy zjistíte, že jste k němu přitahováni. Možná vůbec nejste připraveni na vztah (protože možná procházíte karmickým vztahem) takže se pokusíte této přitažlivosti odolat. Brzy ale stejně naprosto propadnete v hlubokou zamilovanost.
- Krátké období toho nejdokonalejšího vztahu jaký jste kdy zažili.
Po prvotní přitažlivosti zjistíte, že jste se ocitli v hluboce romantickém vztahu. Bude se zdát ve všech ohledech dokonalý. Ve svém partnerovi najdete všechno, co jste chtěli a mnohem víc.
Takhle má vztah dvojplamenů totiž ve skutečnosti vypadat. A takovým se opravdu stane (pokud ne ještě lepším) potom, co si projdete všemi problémy v nastávající fázi. Toto krátké období dokonalosti mezi vámi obnovuje vzpomínky, které jste vždy nosili kdesi hluboko uvnitř sebe. A nutí vás to projít skrz další fázi (která je poněkud tvrdá).
Je to jako filmová ukázka toho, co se odehraje ve čtvrté fázi, kdy dojde k sjednocení.


Fáze 3 - Tanec - Srovnání karmy
Tohle je tvrdá fáze. Přichází na řadu, když už váš vztah nějakou dobu trvá. V této fázi se začíná vynořovat na povrch všechna nahromaděná negativita a nízké emoce. Z pohledu člověka se zdá velmi těžké tím projít, ale ve skutečnosti se jedná a božský proces, ve kterém se oba dvojplameny s pomocí toho druhého hluboce čistí. To jim pak pomáhá dosáhnout vyšších stupňů energie, aby mohli společně vstoupit v blaženost.
V této fázi také dochází k tomu, že jsou oba dvojplameny duchovně povzneseny…V této fázi začínají hledat a nacházet odpovědi na otázky týkající se jejich spirituality. Pokud jste ve vztahu se svým dvojplamenem, jste pravděpodobně v této fázi (protože právě touto dobou hledáte informace).
Co se děje v této fázi?
- Hádky a soupeření
V této fázi dochází k mnoha hádkám a půtkám. To proto, že negativita ukrytá v každém z nás (obvykle v nevědomí) vyplouvá na povrch. Vaše dvojče vám to bude zrcadlit, takže si budete myslet, že je to v něm, zatímco ve skutečnosti je to ve vás. Tím začíná hluboce očistný proces.
- Hra viny
Každý z dvojplamenů vidí v tom druhém svou vlastní negativitu a nepořádek. Stejně tak vyplouvají na povrch ty nejhlubší strachy a frustrace. Myslíte, že je to v tom druhém a začnete se navzájem obviňovat. Možná si to neuvědomíte na vědomé úrovni, ale je to čistící proces, což je velice prospěšná věc.
- Uprchlík a pronásledovatel
Hádky a obviňování způsobí mnoho zmatků (protože spirituální proces obyčejně není pochopen rozumem, neboť jsme zvyklí důvěřovat logice více než pocitům.)
Jeden z dvojplamenů, se v tomto okamžiku dostává do role uprchlíka (což je obyčejně muž). Uprchlík se snaží vyhýbat partnerovi a utéci ze vztahu. To proto, že uprchlík nerozumí, o co tu jde a má pocit, že ztrácí kontrolu.
Druhý z dvojpalmenů se stává takzvaným honičem/pronásledovatelem (obyčejně žena).
Honič je duchovně více vědomý než uprchlík a snaží se dohonit uprchlíka. Honič většinou touží po nějaké formě potvrzení či závazku. Honič se chce většinou podvědomě i vědomě dostat co nejrychleji skrz tuto těžkou fázi a dosáhnout sjednocení se svým dvojplamenem.
Honič je hluboce šokován a zraněn útěkem a neočekávaným chováním uprchlíka. Protože tomu všemu chce přijít na kloub, začíná hledat informace a číst o této problematice, což obyčejně vede k povznesení honiče.
Uprchlík se rovněž dočká určitého duchovního povznesení, buď vědomou snahou honiče, nebo tím, že zažije duševní šok, když to honič vzdá a opustí svůj dvojplamen.
Fáze trvá tím déle, čím více uprchlík utíká. Nakonec se však uprchlík vrátí a karma může být srovnána.


Fáze 4 - Sjednocení
Toto je fáze sjednocení. Rozdělené duše se znovu stávají jedinou. To se nejdříve odehraje na úrovni duše a teprve potom fyzicky. (Ano, teď přichází na řadu svatba, ačkoliv v některých vzácných případech nemusí být součástí plánu)
K sjednocení dochází, když jsou si oba partneři plni vědomi spirituální reality.


Fáze 5 - Věčná blaženost - Být láskou
Toto je fáze "šťastně až na věky".
V tomto čase jsou oba dvojplameny plně duchovně vědomí a povznesení. Dokonalá láska a harmonie. Užívají si své posvátné lásky a intimity a mají moc tvořit, cokoliv si představí…Svět se stává pro ně plátnem a oni malují barvami lásky.
A na konci své pouti na Zemi, společně vzestoupí…A pokračují v dalším objevování. Tak, jako mnohokrát před tím. V jiných světech na jiných planetách…V tomto vesmíru i mimo něj. Spolu, v lásce, radosti a míru, spolu ve věčné blaženosti…

Autor: TheEternalBliss


Isiaiel strážný anděl budoucnosti

21. října 2017 v 21:00 | Kopretina |  Andělské obrázky
Isiaiel je zlatý anděl strážný budoucnosti.

Isiaielovo poselství:

Na paprscích tenkých jako zářivá zlatá nit spřádám celý vzor vaší budoucnosti. Spojme síly pokud si přejete, aby váš vzor byl harmonický a plný barev. Nejdříve si musíte sestavit plán a ujistit se, že je realistický, neboť je to klíčem ke všemu. Toto je první část vzoru, pokud je správný, můžeme se soustředit na nutné konání. Budete-li potřebovat moji pomoc zavolejte mě. Společně můžeme upříst nádherný, barevný od Boha vnuknutý motiv.


Pokud toužíte po novém vzoru budoucnosti, zavolejte Isiaiela
Isiaieli, Isiaieli, Isiaieli, buď prosím tě, se mnou a pomoz mi nyní změnit vzor mého života. Minulost nechám být a budu hledět vstříc lepší budoucnosti, kdy rozšířím své osobní obzory pro mé nejvyšší dobro, nejvyšší dobro, nejvyšší dobro.Zelená lékárna

18. října 2017 v 15:52 | Kopretina |  Bylinky a receptyBylinky jež vám dodají energii

Výluh ženšenu i ginko biloby dokáže člověka takzvaně nakopnout a nabudit a to bez vedlejších účinků. Skvěle funguje také jeden z nejoblíbenějších nápojů v Jižní Americe -čaj maté, který se vyrábí z cesmíny paraguajské. Nápoj má povzbuzující účinky a osvědčuje se jako zdroj energie při fyzickém i psychickém vyčerpání. Obsahuje látky podobné kofeinu, ovšem nezpůsobují návyk. Neměli by je užívat lidi s vysokým tlakem.

Bylinky jako hojivá náplast

Pokud máme otevřenou ránu, nikdy bychom neměli bylinky v jakékoliv formě dávat přímo na místo poranění. Můžeme ale například kolem přikládat obklady. Použít můžeme zlatobýl a jitrocel které mají hojivé účinky, nebo třeba řepík. Ten je zase protizánětlivý. Dobrým pomocníkem je i měsíček lékařský. Ten také pomáhá na rozpraskané ruce a opruzeniny, ale rovněž při hojení popálenin nebo omrzlin.

Bylinky jako přírodní viagra

Z volně dostupných prostředků funguje bylinka jménem kozličník jako přírodní viagra. Používají ho také hodně sportovci, protože pomáhá růstu svalové hmoty. Je rovněž vhodný pro starší lidi, kteří už mají svalstvo ochablejší. Je ale zapotřebí mít dostatek aktivního pohybu, aby mohl dobře účinkovat.
Nemusí se používat dlouhodobě, jelikož funguje takřka okamžitě.


Český Těšín

17. října 2017 v 17:25 | Kopretina |  Cestování po ČR
Nedávno jsem navštívila Český Těšín, město jako žádné jiné, protože na jedné straně je Polské a na druhé České. Zajímavé místo na České straně jsem objevila hezkou radnici a starobylou cukrárničku Sisi a na Polské park na Zámeckém vrchu s vyhlídkou na celý Těšín a na most Družby, který je právě onou hranicí, která město rozděluje. Zajímavé byly také dvojjazyčné názvy ulic a velké množství alkoholu do kterého byla zařazena i Alpa v různých velikostech.
Z hlediska energií je Těšín protkán větrnými energiemi a spoustou velkých světelných vstupů do jiných světů a dimenzí. Tyhle se nacházejí v řece Olši tedy na hranici a mají tvar obřích světelných tunelů. Po vstupu do nich vás prostoupí láska a nekonečná blaženost.

most Družby


Park na zámeckém vrchu

Čekání

17. října 2017 v 16:27 | Kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den


Čekám na svou lásku dál i kdybych se načekal,
stojí za to čekání na lásku a vyznání.
Vnímám že ji vidím v tobě,
brzo ji už pozvu k sobě.
Je to ona jsem to já,
nejkrásnější láska má.Liduščina studánka

11. října 2017 v 16:20 | Kopretina |  Studánky a léčivé vody
Liduščina studánka je další studánkou z Klimkovic a okolí. Najdete ji v parku blízko lázní Klimkovice. Leží v lesním svahu a má podobu tří na sebe navazujících jezírek s vodou. Jsou zde lavičky k posezení a dřevěná socha představující zřejmě onu Lidušku podle které je studánka pojmenovaná. Voda když jsem tohle místo navštívila nebyla příliš čistá a tak nebylo možné ji ochutnat. Hezké místo doporučuji k navštívení.Mochomůrky a Mochomůrečníci

2. října 2017 v 17:18 | Kopretina |  Bytosti Země
Zdravím, nastává podzimní čas, který je pro určité bytosti jedinným časem kdy se mohou projevit v hmotném světě. Jsou to Mochomůrečníci, skřítci zemní a lesní kteří se vyskytují zároveň s Mochomůrkou červenou a žijí s ní v symbioze. Mochomůrečníci nejsou nijak zvlášt užiteční ani příjemní - ostatně Mochomůrka jako houba je také mírně jedovatá a taková je i jejich povaha. Jsou hodně pyšní na svou červenou pokrývku hlavy ať už má jakoukoliv podobu a pořádají i soutěže o nejhezčí podzimní klobouk či nejčervenější hlavičku. Jejich velkou zábavou je pořádání nočních lesních párty, při kterých při tanci odhazují i klobouky. Nemají to tedy na svědomí ve všech případech houbaři ale také noční veselice těchto bytostí. A protože jde o halucinogení houby jejich párty jsou vždy originální a barevné, běda houbaři který v noci zabloudí v ona místa, nikdo mu neuvěří co viděl :-)

Hejno Mochomůrek ve Zlínském lese