Prosinec 2017

PF 2018

30. prosince 2017 v 16:57 | Kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den
Štastný a úspěšný Nový rok všem návštěvníkům tohoto blogu přeje Kopretina.


Předpověd pro rok 2018

27. prosince 2017 v 12:58 | Kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den
Zdravím čtenáře tohohoto blogu a přináším předpověď z karet na rok 2018


Rok 2018 bude vyváženým rokem, jsou v něm zastoupeny všechny živly oheň, vzduch, země, voda.
Tento rok rovnováhu a spravedlnost přináší a bude na ni dohlížet. Nebude nám chybět sebedůvěra a elán na prosazování čehokoliv. Některé situace se nám budou dít rychle a nečekaně aby se prověřil náš postoj k nim. Tento rok bude jako strom který letos zarodí, ukáže se co kdo zasel a to bude taky sklízet. Rok s číslem 7 na konci naznačoval malou karmu. 8 znamená velkou karmu od některých věcí nebude již tak snadné odejít dokud se nevyřeší. Dvojka v letopočtu potom ukazuje, že půjde zejména o vztahy a to mezilidské, ale nejvíce o ty partnerské o ty které nejsou dořešeny, kde propojení v lásce brání sobectví a ego. Mnohým budou v určitých zaležitostech doslova otevřeny oči a bude pochopeno spoustu souvislostí, které predtím nebyly vidět. Rok 2018 bude tedy rokem vztahů nových, stávajících, zapomenutých, karmických, dvojplamenů, duchovních dvojčat, spřízněných duší a vztahů nové doby kde již jsou oba partneři probuzení.

Karmické vztahy: vyznačují se opakováním stejných situací

Jde o vztahy z minulých životů, které slouží jako duchovní výuka většinou pro všechny zůčastněné. Vyznačují se opakováním určitých situací a témat které nám nejsou příjemné a většinou je nějakým způsobem znemožněno z toho vztahu odejít. Pokud vztah skončí neuspokojivě a ve zlém, pak se tato lekce opakuje tomuto páru znovu v různých rolích, do té doby dokud není vše vyřešeno, pochopeno a ukončeno v lásce. Pokud utečeme od karmického partnera v domění, že toho už máme dost a najdeme si lepšího. Čeká nás za rohem další podobný partner se kterým budeme zažívat podobné věci. Není to nemoudrým rozhodnutím ale nahrávkou programem v naší duši, který tam prostě poběží dokud nebude přemazán pochopením a láskou, .e ten vztah je předeším odrazem naší osoby a postojů. Je tedy potřeba něco dělat ze sebou a ne vinit partnera.

Duchovní dvojčata: klíčovým slovem je stejnost - podobnost

Setkání s duchovním dvojčetem je jako najít oázu v poušti nebo klid na rozbouřeném moři. Tyto duše zastávají velmi podobné názory a koníčky, jsou na stejné vlně s námi, směřují ke stejným cílům, jsou nadšeni ze stejných věcí. Setkání s nimi je vždy povznášející a naplnující, protože nám dodává naději, jsou buď jako dvě půlky jablíčka nebo jako puzle které do sebe zapadá. Když spolu mluví vznikají jemnohmotném světe krásné kresby a květiny ze kterých se těší andělé a celý duchovní svět a slouží k výuce lásky u malých andělíčků. Můžou to být přátelé nebo i partneři může jít i o skupinu lidí stejných názorů, kteří spolupracují hmotně i duchovně na stejném. Např.hudební skupiny aj. Pokud se sejdou jako partneři vznikají krásná harmonická partnerství a manželství v lásce.

Dvojplameny: poznávacím znamením je restart - zrcadlení

Setkání s dvojplamenem nás vždy bude určitým způsobem šokovat a probouzet, buď ihned při setkání nebo postupně. Což většinou moc příjemné není neboť ego je citlivé a vždy brání své pohodlné území. Řada lidí řekla, že kdyby se mohla znovu rozhodnout zda potkat svůj dvojplamen tak, že by do toho raděj nešla. Tak velká to může být síla. Ale stojí to za to probudit se z kamenného snění:-) Některé dvojplameny se potkají jen jednou a nepřežijí onen vesmírný tanec, který následuje po náhledu do ráje. Tito lidé si pomáhají hlavně přes duši mají v sobě kod pro vás a vy pro ně ke štastnému životu, k probuzení. Dvojplamen nám zrcadlí naše nejbolestivější místo proto, aby se uzdravilo a my se osvobodili, toto osvobození restartuje naše životní síly. Navenek může tento vztah vypadat různě ale uvnitř v duši je to setkání starých přátel, kteří si přišli na pomoc k lepšímu životu. Pokud dospějí dvojplameny až k partnerství může jít o vysoce krásný a probouzející vztah ve kterém člověk roste společně s partnerem a kvete tím nejlepším co v něm je.


Duchovní vztahy nové doby:

Oba partneři jsou již probuzeni nebo jsou na duchovní cestě. Odpadají různé naučené obrané hry a scenáře, je možno jednat čistě, být tady a ted a číst s partnera přímo. Oba jedinci jsou na tolik uvědomělí, že ví že se jim neděje nic co by nebylo jejich a že nikoho jiného než sebe potkat nemohli a že chyby které vidí na partnerovi jsou jejich vlastní. Chápou, že je tu něco společného, že partnerství je dar, že je dar vidět a poznávat sebe a Boha přímo.

PS: sdílejte prosím jen z odkazem na blog
s láskou kopretina

Další tipy k přečtení o vztazích najdete na:

https://www.cesty k sobe.cz/jak vylecit karmickevztahy/22797


duchovni.hys.cz/duchovni-dvojce-neboli-sourozenec.927.html


harmonickyvztah.cz/rozdilmezidvojplamenemaspriznenoudusi/
Vánoční přání

24. prosince 2017 v 11:43 | Kopretina |  Pro pohlazení duše
Krásné svátky plné lásky a pohody přeje návštěvníkům tohoto blogu Kopretina


Santová a medvídci

22. prosince 2017 v 21:29 | Kopretina |  Pro pohlazení duše

Vánoční vege recepty

20. prosince 2017 v 19:06 | Kopretina |  Bylinky a recepty
Valašská štědračka

Potřebujeme:

1 a půl litru vody nebo vývaru, 150g hub, 200g brambor, 200g hrachu,1polévková lžíce másla, 20g hladké mouky,
větší cibule, šušené švestky a hrušky.

Postup:

Připravíme zlatavou cibulovou jíšku, zalijeme ji vodou přidáme houby a uvaříme je téměř do měkka. Samostatně uvaříme brambory. Nakonec přidáme spařenou a propláchnutou pohanku, hrušky, švestky a vše ještě povaříme.

Vánočka bez vajec

Potřebujeme: 1kg mouky, 18dg másla, 20dg cukru, půl litru vlažného mléka, 5dg kvasnic, hrozinky, sůl.

Postup:

Se vzešlými kvasnicemi vypracujeme těsto, které hodně vařečkou vytloukáme, a necháme vykynout.
Zapleteme vánočku z devíti pramenů, opět necháme vykynout, potřeme a upečeme.Bramborový salát s kořením

Potřebujeme:

350g nových brambor, 150g zelených fazolových lusků, půlku červené papriky.
zalivka: 40ml olivového oleje, mleté chilli, nebo i čerstvou papričku, půl lžičky mletého kmínu,
1stroužek česneku-prolisovat, čerstvý koriandr nebo petrželka, pažitka, 1 lžíce vinného octa, sůl.

Postup:

Brambory ve slupce opereme a uvaříme ve slané vodě asi 15min. Nakrájené fazolové lusky krátce povaříme v osolené vodě a po scezení a propláchnutí je přidáme k bramborám stejně jako papriku nakrájenou na slabé nudličky. Před podáváním polijeme zálivkou, kterou připravíme tak, že do oleje zašleháme postupně všechny ostatní suroviny

Studánka čisté chuti

17. prosince 2017 v 18:34 | Kopretina |  Voda a prameny
Zdravím všechny předvánočně :-)
O téhle studánce jsem dlouho věděla, ale nemohla jsem ji najít a ejhle jednou se to podařilo a to po tmě :-).
Studánku najdete v Malenovicích za bývalým koupalištěm Riviera za potokem. Po hlavní cestě pojedete či půjdete směrem od Malenovického hradu na Salaš. Po pravé straně bude mostek přes potok Baláš. Rovně směrem do kopce se vydáte po turistické stesce ke Sv. vodě. Ke studánce, pokud se chcete před tak velkým kopcem osvěžit, odbočíte doprava. Půjdete po cestě, kde po pravé straně budete mít potok Baláž, po levé pak zahrádkářskou kolonii. Po několika metrech narazíte po pravé straně na studánku, která je v břehu nad potokem. Její voda chutná určitě jinak než ta z potoka, je studená a čisté chuti. Jak půjdete tím směrem na procházku zastavte se tam :-)

Zjisti na čem nejvíc záleží

13. prosince 2017 v 17:42 | Kopretina |  Pro pohlazení duše
Moje princezno, zjisti na čem nejvíc záleží. Chci ti toho tolik ukázat moje drahá. Vím, že si uvědomuješ problémy tohoto světa a že tě někdy přemáhají. Proto pojď ke mě a já tě vezmu na vrchol hory. Otevřu ti duchovní oči, abys z pohledu vděčnosti viděla, na čem nejvíc záleží. Upínej zrak na mě a mé slovo a uvidíš jak má ruka jedná ve všem co se kolem děje. Pamatuj, moje princezno že se na tebe dívá celý svět, proto mu ukaž, kdo jsem, tím, že ze mě a z mého věčného plánu s lidmi nespustíš oči.

S láskou tvůj král a dárce zrakuStudánka Petřínka

7. prosince 2017 v 17:26 | Kopretina |  Studánky a léčivé vody


Studánka Petřinka v Seminářské zahradě, není tak úplně studánkou, protože nemá vlastní pramen. Napájí ji voda z historického podzemí štoly Petřinka. Voda teče silným pramenem je čistá, studená a chutná - chutná docela dobře :-). Odtéká do rybníčku pod restaurací Petřínské terasy.


Bylinkoví skřítci

2. prosince 2017 v 13:24 | Kopretina |  Bytosti Země
Bylinkoví skřítci

Bylinkové skřítky, zahlédneme jen zřídka, ovšem uvidět je znamená těšit se po celý rok dobrému zdraví a náladě. Starají se o správné dozrávání, sušení, barvu a vůni bylin. Nejčastěji se s nimi setkáme v domácnostech kde se bylinky používají, suší a dále upravují, tedy třeba u babek kořenářek a bylinkářek. Kamarádí se se skřítky, kteří s nimi doplńují bylinkovou směs a to tak aby čaj byl co nejůčinější a nejléčivější.
Občas se ale pohádají, byliny rozházejí a pomýchají, vysypávají sáčky a tvoří různé zlomyslmosti.
Ovšem ve skutečnosti opravdu chtějí aby jejich bylina v kombinaci s ostatními byla co nejléčivější.
Nejraději mají jemnou uklidnující hudbu, teplo od kamen a jemnou vůni čaje, to pak cítí, že splnili svůj úkol. Uvádím aspoň některé z nich.

Lipěnka spanilá
Šípínek
Divuška zlatka