Březen 2018

studánka ve Strážích

31. března 2018 v 20:53 | Kopretina |  Voda a prameny
Zdravím velikonočně návštěvníky tohoto blogu :-) dnes jsem navštívila studánku ve Střážích ve Zlíně.Ke studánce se dá dojít několika způsoby.Pokud si chcete udělat kratší procházku po lese.Můžete vyjet autobusem č.32 na zastávku Mladcová hřiště a odtud scházet z kopce dolů směrem na Mokrou.Za hřištem odbočíte do lesa a půjdete stále dolů až k lesnímu ohništi a odtud zase dolů k dřevěné lavičce a pak do leva,korytem jakoby směrem ke Zlínu.Až teměř na samém okraji lesa je znečištěná studánka.Místní lidé o této studánce neví nic.Je potřeba ji čistit je zanedbaná.Další možnou cestou je jet autobusem č.33 a vystoupit na zastávce k Pasekám.Poté směrem na Mokrou a po kameném chodníčku stále nahoru směr na Mladcovou.Zde jsou odbočky do lesa mužete jit kteroukoliv,dostanete se k ohništi a odtud je ta trasa pak stejná jako v prvním případě.Místo kde studánka je je možné zahlédnout i z hlavní cesty která vede pod jižními svahy na Paseky.Zde je modrá cedule z nápisem ve Střážích,tady odbočit a projít přes areál k okraji lesa kde studánka je.Voda se tedy pít nedá a o studánku se opravdu jedná,trochu jsem se ji snažila vyčistit a zprůchodnit tok a pořádně jsem si přitom zašpinila moje růžové botičky ale hlavně, že voda už trochu teče.Tož pěknou bílou sobotu.


Po pročištění

Moje zaprasené botky na bílou sobotu..nevíte někdo co to znamená?

silnice pod jižními svahy


Poselství Velikonoc

27. března 2018 v 14:22 | Kopretina |  Folklor
Velikonoce konkretně vzkříšení, jsou symbolem a poselstvím nesmrtelnosti .Ježíš nám ukázal cestu osvobození od hmotného zatížení .Tou cestou je láska čistá bezpodmínečná, vše obsahující láska - věky hledaný zlatý Grál .Věčná láska jako univerzální princip nesmrtelnosti.Ta otevírá dveře pravému poznání.Kristovská láska sídlí v našem srdci, v duchovním srdci a z ní může čerpat každý,kdo obrátí pozornost do své ho nitra a poprosí Krista o pomoc. Slibované království je klid a mír a pokoj v srci každého člověka.
Velikonoce den po dni

Tradiční české velikonoce začínají po konci čtyřicetideního půstu

škaredá středa
hospodyně by měla připravit co možná nejškaredší pokrm,odtud asi pochází název trhanec

zelená čtvrtek
sbírají a jedí se mladé kopřivy,luštěniny a jarní polévky

velký pátek
je dnem půstu.

bilá sobota
podává se nádivka,mazanec a koláče

boží hod velikonoční
rodina se schází u jednoho stolu aby společně snědla jedno vejce a tak mohla celý rok zůstat pohromadě

velikonoční pondělí
se nese ve znamení pomlázky a vajec jež jsou symbolem života a zrození.

Pramen Panny Marie

26. března 2018 v 13:58 | Kopretina |  Voda a prameny
Zdravím po delší odmlce a píši další vodní zpravodajství.Chtěla bych vám představit pramen Panny Marie v Přerově.Z nádraží v Přerově nasednete na místí pouličku(č.101,111,105) která vás doveze k nemocnici.Za ní v zahrádkářské kolonii(asi uprostřed kolonie) se nalézá pramen Panny Marie.V roce 1944 právě nad Přerovskou nemocnicí byla větší letecká bitva,část kamenného schodiště byla rozbita,pramen a druhá pulka schodiště zasaženy nebyli.Až do doby bombardování byl pramen pitný,od doby bombardování se nepodařilo pitnost pramene obnovit a visí zde cedulka, že voda není pitná ani po převaření.Slouží tedy jen pro květiny :-) zahrádkářům.
U pramene se čas od času pořádají mše.Pokud budete mít v Přerově čas určitě se sem zastavte,já jsem sem byla dovedena zvláštní náhodou a to s přesností na minuty.To mě utvrzuje jen v tom, že mé studánkové hledání je vlastně posláním.Po mazanci a jidáši na Velkú noc sa zapráší

23. března 2018 v 13:57 | Kopretina |  Bylinky a recepty

Slovácké velikonoční receptyJidáše z Hluku

potřebujeme :

500g hladké mouky
50g droždí
3 žloutky
150g rozpuštěného másla
100g cukru
malá lžička soli
500ml mléka

Postup:

Uděláme kvásek a poté vymísíme hutnější těsto,které necháme dobře vykynout.Potom vyhazujeme menší bochánečky ze kterých vyválíme tenké válečky a splétáme jidášky.Dáme na plech,potřeme vajíčkem a pečeme v troubě při 180 stupních.


Levný bramborový mazanec

potřebujeme:

250G strouhaných vař.brambor
600g polohrubé mouky
30g droždí
120g cukru
100g tuku
1 vejce
rozinky,oříšky,sůl
citronová kůra

Postup:

Ze všech surovin vypracujeme tuhé těsto,zapracujeme oříšky a hrozinky a utvoříme mazanec dáme na plech a necháme na teplém místě vykynout.Potom potřeme vejcem a v mírně vyhřáté troubě asi 3/4 hodiny pečeme.Jěště teplé pocukrujeme.


Ořechové jidášky

Potřebujeme:

70G cukru krupice
30g droždí
150ml medu
250ml mléka
500g polohrubé mouky
100g másla
1hrst vlašských ořechů
špetka soli
2 žloutky
1celé vejce

Postup:

Z droždí části mléka a lžičky cukru a lžičky mouky zaděláme kvásek a necháme vzejít.
V míse utřeme máslo s cukrem a žloutky do pěny,přidáme špetku soli,vzešlý kvásek,ořechy,zbytek mléka a zaděláme tužší těsto.mísu přikrejeme utěrkou a necháme vykynout na teplém místě.
Vykynuté těsto rozkrájíme na kousky,ze kterých vyválíme dlouhé válečky a stáčíme je do spirály.Potřeme rošlehaným vejcem a na plechu necháme ještě chvíli vykynout.Poté pečeme v předehřáté troubě.Hotové jidášky potíráme medem.

Vodopádem - rychlospádem

21. března 2018 v 20:05 | Kopretina |  Sluneční zpráva na dnešní den
Tedka právě
vznikl pramen v trávě.
Raduje se z vesela
pleská,cáká ,kváká.
rozvodnil své břehy
a nasákl půdu,
udělal 100 potůčků
kterým tedka budu?
Udělal 100 cest
po vodě...chystá
sobě plachty na lodě.
Teče z velké výšky
padá -tryská
teč tím rychlopádem
vodo bystrá!
Už je řekou,už je jezem
točí se,plní se,vnímá se
přidává na kráse.
má oči co se v nich
voda točí.
Mohutní a živý břehy
žena -voda
Kvet ted hned
jsem kamený květ
krásná voda.
Jsem veletok-živel
a tisíce ptačích křídel.
Krajina je mnou ovlivněna
a dávají mi různá jména.
vtekla jsem do oceánu a
v tu ránu jsem tam.
Jsem voda,jsem všude
a nikde,břeh už nepoznám.
Až někdy potkáte vodu,
tak to jsem já i ta co
teče z vodovodu i na
pasece,v říčce v lese,
voda bublavá to jsem já.


Jak poznat svůj dvojplamen

17. března 2018 v 19:50 | Kopretina |  Partnerství-láska

Odkud toho člověka znám?

Když potkáš svůj dvojplamen, už jen při pohledu do očí (které jsou oknem do duše) máš pocit, že toho člověka odněkud znáš, že je ti něčím povědomý, ale nevíš čím. Je to opravdu hodně silný pocit, ale hlava v tu chvíli začne neznámý fenomén přiřazovat k něčemu, co zná, takže si řekneš, že je třeba jen podobný někomu, koho znáš, nebo to úplně hodíš za hlavu. Jenže když se začnete i bavit, najednou získáš dojem, jako by ses bavil se starým známým, s někým, koho znáš x let. Taky se může stát, že ten člověk něčím vybočuje, je prostě jiný než ostatní, a tím začne přitahovat tvou pozornost.

Naprostá přirozenost

Co si budeme povídat, žijeme v době, kdy nosíme spoustu společensky přijatelných "masek" a nejsme sami sebou. Když se začneš bavit se svým dvojplamenem, i když se bavíte chvilku, zjistíš, že je pro tebe přirozené být před ním zcela přirozený. Jde to samo, ani nevíš jak. Máš pocit, že můžeš být opravdu na 100 % sám sebou a jako by to s nikým jiným takto nešlo. Tento postoj se posiluje tím, jak se znáte víc a víc. Také chci dodat, že tohle samozřejmě není znak pouze u dvojplamenů, ale je to určitě záchytný bod, který ti může pomoct ho lépe identifikovat.

Bleskové vzplanutí

Po chvíli (a tím je opravdu myšlena chvilka, třeba den, dva), co spolu trávíte čas, se zpravidla oba zamilujete, ale u ženy je tento cit intenzivnější a jasnější. Je to z toho důvodu, že ženská část plamene (ne nutně fyzicky) je více intuitivní a rychleji začne podvědomě poznávat svůj božský mužský protějšek, i když vědomě samozřejmě neví, co se to děje.

Ráj na Zemi

Zpravidla dojde k tomu, že se dvojplameny dají na nějakou chvíli dohromady vztahově. Jak je ta chvíle dlouhá, to záleží na spoustě faktorech. Nicméně existuje období, kdy je to naprosto úžasné, idylické, ve všem si krásně rozumíte, sex je perfektní a vypadá to, jako by se pohádky z televize zhmotněly v realitu.

Útěk

Po nějaké době ve vztahu s dvojplamenem se začne vše doslova rozpadat. Hádáte se a získáváš pocit, že tomu druhému absolutně nerozumíš. Vypadá to, jako by se z něj stal tvůj nepřítel. Buď se oba domluvíte na rozchodu, anebo za velmi dramatických okolností a většinou zničeho nic, mužský protějšek odejde. Je to opravdu rána z čistého nebe. Žena si připadá, jako by jí vyrvali srdce z těla. Celý život přestane naprosto dávat smysl. Bez něj p r o s t ě n i c n e m á s m y s l. A opět - tento pocit nevychází z ega, ale z hloubi duše. Nedá se to úplně definovat, ale je to hlubší, než co známe z klasických karmických vztahů. V mysli často vytanou i sebevražedné myšlenky.

Je za tím něco víc

Po pár dnech, týdnech či měsících, kdy se začneš dávat znovu dohromady, získáváš obrovské odhodlání znovu vstát a normálně žít. V mysli ti probíhají klasické myšlenky, že celý ten vztah byl vlastně špatně a ten člověk nebyl takový, za jakého jsi ho považal. Překvapením ovšem je, když city a myšlenky ani s odstupem času neustupují. Jsou stejně intenzivní, ne-li hlubší a na toho druhého nelze zapomenout. Právě s odstupem času se zesiluje pocit, že je něco hlubšího za tím vším. Začínáš si více uvědomovat silné pouto (to může být i v průběhu vztahu), které k tomu druhému cítíš. Vnímáš, že k sobě neodmyslitelně patříte a neumíš si představit být s někým jiným. Cítíš, že je mezi vámi něco mezi nebem a zemí, a že to prostě není normální. I ty psychické stavy, do kterých se díky tomu druhému dostáváš, jsou zcela mimo běžné chápání a logiku.

Začneš si hledat něco o spřízněných duších, protože to je první myšlenka, která ti vytane na mysl. Googlíš, narazíš na spoustu blogů a článků, kde je zmíněný i pojem dvojplamen. :-) Po přečtení několika z nich ti všechno začne zapadat do sebe a ty začneš chápat, která bije. Možná jsi už spirituálně založený a možná jsi dosud byl zaměřený pouze na hmotu. Jedno je jisté - ve tvém životě se začne, začalo nebo teprve začíná všechno razantně měnit. Už jen tím, že jste se poznali a byli spolu ve vztahu. Ale rozchod je ten největší aktivátor všech potřebných procesů. O těch si povíme v jiném článku.

Pocity doprovázené s touto osobou

Dvojplamen je více o pocitech, než o konkrétních projevech. Všechno to, co jsem popsala ve výše uvedených odstavcích, může nakrásno splňovat i karmický vztah. S dvojplamenem ale vnímáš, že je to mnohem hlubší. Když jste spolu, nemusíte nic říkat, stačí se na sebe podívat a vzájemně víte (nebo alespoň intuitivnější část plamene), jak se ten druhý cítí. U lidí s otevřenějším vědomím tento vztah doprovází i telepatie a velice intenzivní a silné napojení na pocity a emoce toho druhého. Ty dokonce můžeš vnímat fyzicky na svém těle.

S tímto člověkem se cítíš jako doma. Když jste spolu fyzicky, vnímáš velkou úlevu a pocit, že je vše přesně tak, jak má být, na správném místě. Okolní svět přestává existovat a jsi v módu, že máš dojem, že to, na čem doopravdy v životě záleží, jste pouze vy dva, vzájemná přítomnost a láska. Máš pocit, že by ses nejradši "roztekl" v přítomnosti toho druhého. Pokud to mám popsat více erudovaně, tak máš silný pocit touhy po splynutí či sjednocení s tímto člověkem. Opravdu ti na mysl přistávají tyto termíny, protože jinak to popsat neumíš.

Je to také člověk, u kterého máš pocit, že mu můžeš naprosto bezmezně důvěřovat. Ale až tak slepě, že tomu vlastně nerozumíš. Tato důvěra opět vychází z duše. Ve fázi, kdy převažuje ego, hlava a logika, tyto pocity můžeš dost často zavrhnout.

Tomuto člověku taky odpustíš mnohem více, než ostatním lidem, a naopak máš pro něj větší pochopení i než pro nejbližší lidi. Říkáš si, že být to někdo jiný, dávno ho nakopeš do... , ale s tímto člověkem to prostě nejde.

Obecně se dá říct, že na něj prostě nemůžeš zapomenout, protože se ti neodmyslitelně vryl pod kůži takovým způsobem, že tomu tvoje hlava ani tví přátelé po x měsících, ne-li letech, prostě nerozumí.
Iadiel - anděl rozptylující obavy

15. března 2018 v 18:03 | Kopretina |  Andělské obrázky

Iadielovo poselství

Má zlatá křídla mají moc pozvednout vás nad všechny pozemské obavy,i když jen na krátký okamžik.Povznesu vás nad čas a prostor a vy budete létat jako velký pták po nekonečné obloze.V tuto klidnou chvíli uvidíte svou situaci jasněji.

Abyste spatřili svůj vzdálený obraz zavolejte Iadiela:
Iadieli,Iadieli,Iadieli žádám tě o to abych spatřil celý obraz a zasadil si věci do souvislostí
Pak budu vědět co dělat.S láskou a světlem,s láskou a světlem s láskou a světlem.


Jarni víly rozkvetlinky

12. března 2018 v 12:47 | Kopretina |  Bytosti Země
Zdravím všechny duše do jara.Už to dlouho nepotrvá a ukáže se sluníčko a vše začne rozkvétat.Květiny a jejich malí pomocníčci se začnou probouzet a všechno dostane krásný barevný odstín a rytmus.Uvádím dvě květinové jarní vílenky které se rády parádí a tancují.Narciska se ráda parádí a zvonečka se zase ráda poslouchá ale když jsou spolu vypadá to nádherně a vše kvete do lásky.NarciskaZvonečka


Tanec do jara

Momentky hosteska a manekýnka

5. března 2018 v 14:34 | Kopretina |  Sranda, legrajda, komix
V poslední době jsem si střihla i roli manekýnky a hostesky.Přidávám pár fotek na tohle téma .....:-)