Červenec 2018

Česnekové recepty

27. července 2018 v 10:49 | Kopretina |  Bylinky a receptyČesneková polévka


Potřebujeme:4 velké brambory,špetku kmínu,sůl 3stroužky česneku,1lžíce tuku ,majoránka.

Postup:Brambory oloupáme nakrájíme na kostky,vložíme do osolené vroucí vody,přidáme kmín,uvaříme do měkka,přidáme tuk a rozetřený česnek,případně majoránku,krátce povaříme a rozdělíme na talíře.Česneková pomazánka ze sýrem Lučina

Potřebujeme:200g lučiny,2 lžíce mléka,ě lžíce bílého jogurtu,sýr eidam nebo javor,3 stroužky česneku.


Postup:Lučinu zředíme rostlinným mlékem rozmícháme s jogurtem,do směsi přidáme strouhaný sýr a prolisovaný česnek,Promícháme,podáváme s tmavým chlebem,pomazánka doplněná o plátky řetkviček nebo kedlubnami skvěle chutná.
Česnekový ocet

K jednomu litru octu přidáme 100g česneku a necháme aspon týden vyluhovat.Přecedíme nalijeme do lahví ,používáme na zeleninové saláty.
Zuzančina studánka

22. července 2018 v 20:24 | Kopretina |  Studánky a léčivé vody
Zdravím nedělně a studánkově :-)dnešní studánka se jmenuje Zuzančina a najdete ji v Halenkovicích v lese ,blízko skalního útvaru kterému se říká Miláčka.Jde o skálu ze které skočili neštastní milenci.Studánka se nachází v hluboké rokly pod kopcem,od Miláčky se dá terén sejít pouze pěšky a z cesty sem vede žlutá značka.Voda je zajímavá s lesní příchutí, středně studená.V okolí roste velké množství léčivé přesličky.Ke studánce se dál dostanete z lesní cesty která je sjízdná na kole ,autům je vjezd zakázán.Moc hezká upravená studánka !


Zuzančina studánka

u studánky

skála Miláčka

Panenský Týnec

21. července 2018 v 12:31 | Kopretina |  Zajímavá místa
Nedostavěný gotický chrám naleznete ve stejnojmené vesnici.Tento chrám nechal pravděpodobně postavit slavný bojovník Plichta ze Žerotína.Chrám leží na léčivé pozitivní zoně která má tvar kříže.Energie chrámu má schopnost odstranovat depresivní stavy,přinášet optimismus a radost ze života.Pobyt na tomto místě je doporučován zejména lidem trpící maniodepresivní psychozou ,po úrazech hlavy,s nedostatkem sebevědomí,lidem přecitlivělím se sklonem k sebevraždě.Posiluje obranyschopnost organismu ,po mozkové mrtvici,mozkové obrně a po urazech hlavy.
Chrám přitahuje milence,důkazem toho je až 100 svatebních obřadů za rok na tomto místě.Byli zde natočeny některé scény z filmu Kytice. Se svou uměleckou hodnotou řadí mezi nejdokonalejší památky v ČR.Ps:Je to nedostavěný gotický chrám řádových sester klarisek,které si zpívaly když ho stavěly a je zde také cítit přítomnost Anežky České.Můj osobní pocit z tohoto místa je nádherná léčivá a meditační energie radostné oranžovo-červeno-žluté barvy, která tvoří spírálu,a vystupuje ze země na povrch.Energie zde jsou opravdu silně pozitivní a léčivé a je zde silné napojení na vyšší světy. DOPORUČUJI !!!

Spřízněné duše jsou si nejlepšími přáteli

19. července 2018 v 14:19 | Tara Springett |  Partnerství-láska

Zbavte se negativních přesvědčení o sobě či druhých lidech

"Kdo chce být opravdu přitažlivý, nemůže si dovolit, aby mu vyzařování otravovaly neblahé, hněvivé myšlenky o sobě či o ostatních. Pokud v sobě stále chováte nějaké předsudky vůči opačnému pohlaví, přišel čas, abyste se jich definitivně zbavili. Vašemu přání získat spřízněnou duši se bude nejlépe dařit v pozitivně laděné, laskavé mysli. Podaří-li se vám vyladit citový postoj, velmi pravděpodobně brzy potkáte někoho, kdo všechno špatné, co jste si kdy mysleli o ženách, mužích nebo o sobě, hravě vyvrátí."

* * *

- z knihy Vaše spřízněná duše, Tara Springett

Spřízněné duše jsou si nejlepšími přáteli

Často žasnu, když slýchám, jak málo toho lidé se svými protějšky sdílejí. Také z toho bývám smutná. Mnozí za mnou přicházejí do poradny s hromadou stížností na své partnery, ale když jim navrhnu, aby si o tom spolu promluvili doma, rezolutně odmítají. A neskrývají před sebou jen své problémy; nemluví spolu ani o svých snech, hodnotách dokonce ani o aktuálních starostech. V takovém vztahu je láska i sexuální touha nemožná.Nejlepší přátelé spou mluví o všem a spřízněné duše také. Upřímná komunikace plná důvěry se smyslem pro humor je pro ně stejně důležitá jako voda pro květinu. Bez ní květiny i vztahy rychle chřadnou.
Mluvit spolu upřímně a otevřeně však bohužel není vždy snadné. Vytvářet stále více lásky je krásný a vznešený cíl, v praxi však vyžaduje spoustu odhodlání a trpělivosti. Nestačí partnera milovat pro to, co na něm obdivujeme, je třeba s láskyplným pochopením přijmout i jeho problematické stránky. Pokud můžeme jeden druhému odhalit své slabosti beze strachu, že budeme kritizováni a souzeni, a pokud se budeme cítit dokonce tak bezpečně, že můžeme o svých problémech žertovat, jsme na nejlepší cestě stát se opravdu nejlepšími přáteli.
Jedna z nejdůležitějších vlastností, která z obyčejného partnera dělá opravdovou spřízněnou duši, je schopnost stát se svému protějšku spolehlivým důvěrníkem ve všech strastech i radostech.
A naopak, jsme-li připraveni sdílet své nejtajnější sny i strachy, dáváme tím svému protějšku jeden z nejláskyplnějších darů, jaké lze dát.
Takové otevřenosti však nelze dosáhnout jednou provždy - cesta k ní je nepřetržitý proces, podobně jako zalévání květiny. Snažit se o takto důvěrnou komunikaci může být poměrně náročné, a občas dokonce i děsivé, nikdy jsem však netvrdila, že soužití spřízněných duší je snadná záležitost. Cesta za světlem na vrcholu hory neustále stoupá a vyžaduje úsilí, odhodlání a často také sebeovládání. Člověk musí být schopen zdržet se jakékoli destruktivní kritiky či projevů netrpělivosti ohledně partnerových nedostatků, protože jedině tak se jeho protějšek může v jeho přítomnosti cítit absolutně bezpečně.
Mluvit tak, abychom nespouštěli ze zřetele partnerovy potřeby a přání, je schopnost, které se dá naučit. Pokud se k tomu odhodláte, můžete se svému protějšku stát spolehlivým důvěrníkem a zároveň tak uděláte všechno pro to, abyste i vy získali partnerovu láskyplnou podporu a našli odvahu svěřit se se svými nejhlubšími tajemstvími. A tak se vám partner stane zároveň i nejlepším přítelem.

Podporujte partnera v jeho plánech

19. července 2018 v 14:16 | Pierre Franckh |  Partnerství-láska

Dovolte si ve vztahu změny

Čím více podporujeme svého partnera v jeho plánech, tím větší je pouto, které mezi námi vzniká.

Partnerský vztah zůstává živý jen tehdy, když se může měnit a transformovat. Když se každý z partnerů může samostatně rozvíjet. Jen tak můžeme růst a zrát, stávat se moudřejšími a bdělejšími, můžeme si lépe uvědomovat, co prožíváme, a žít naplno. A jen tak můžeme do vztahu trvale přinášet energii a inspiraci.
Když si budeme chtít udržet vztah takový, jaký je teď, začneme ho mít brzy dost. Dokonce si budeme myslet, že nás partner už nemiluje. Nebo budeme přesvědčeni o tom, že naše láska polevila. To je většinou pravda.Láska chřadne, když se lidé nemohou měnit. Cítí se pak omezováni a sevřeni.

Žít v partnerském vztahu znamená prožívat stálé změny. I v partnerství se kolo života stále točí a my s ním. Ze zamilovaného páru se změníme v rodiče a poté v prarodiče. Postupně můžeme my i náš partner objevovat věci, které jsou částí naší osobnosti nebo našeho potenciálu a které bychom rádi prožili. K tomu, abychom se mohli rozvinout, potřebujeme dostatek svobody a bezpečí.
Nedopřejeme-li si tyto změny, vnější i vnitřní, budeme číst dál nespokojenější. Když ustrneme v počátcích našeho vztahu, v dobách, kdy pro nás bylo všechno nové, jen jsme si hráli, byli naivní a nezkušení, a budeme-li si chtít tento stav udržet, pak si tyto změny nedovolíme. Nebudeme moci objevovat a prožívat nové úžasné věci, které partnerství přináší a které nám přinesou nové pocity štěstí.

Pokud máme pocit, že se v partnerském vztahu nesmíme změnit, nebudeme v takovém vztahu šťastní.

Ne vždy to musí být nějaké závratné změny. Někdy i malé změny postačí k tomu, aby do vztahu vnesly nový impulz.
Najdi něco, co ti dělá radost. Tam, kde je tvá radost, leží i tvé štěstí. Když partner přijde s myšlenkou, že se chce učit potápět nebo tancovat, podpoř ho v tom. Motivuj ho, aby vybočil ze starých vyjetých kolejí a začal dělat něco nového. Na to není nikdy pozdě.Je možné, že bude chtít pozvat své přátele a známé, nebo bude naopak potřebovat čas pro sebe. Třeba objeví lásku k hudbě či nový druh sportu. Nebo najednou pocítí, že by rád změnil svou práci. Nebo bydliště. Nebo způsob myšlení.

Právě změna myšlení je něco, co bývá v partnerstvích obtížné. Velmi rádi stále udržujeme "vyjeté koleje" a bráníme se jakýmkoliv změnám. Tím, že pořád vyzdvihujeme situace a vzorce chování z minulosti, zabraňujeme svému vývoji. Přestaň tedy lpět na tom, co bylo - na událostech i na starých charakterových vlastnostech.

Přestaň lpět na minulosti. Nechej každý den, ať se zrodí nově.

Držíme-li partnera zkrátka a zavřeme-li ho za mříže, byť jen myšlenkově, začne tyto mříže jednoho dne přeřezávat. Kdo nemá svobodu, neustále po ní touží. Když mříže uvolníme, budeme mít možná zpočátku strach, protože nevíme, jakým směrem se situace vyvine. Ale prohloubíme tím náš partnerský vztah.
Čím více podporujeme svého partnera v jeho plánech, tím více se prohlubuje vzájemné pouto. Oba pak budeme chtít prožívat štěstí a budeme se cítit v bezpečí. Kdo by chtěl opustit ráj?Vzájemná podpora patří k nejsilnějším stránkám spokojeného a naplněného milostného vztahu.

To nejlepší, co nás ve vztahu může potkat, je změna. Jen díky změně můžeme rozvinout celý svůj potenciál. To může někdy způsobit rozbroje. Někdy nás to může připravit o jistotu, protože přesně nevíme, jakým směrem se bude náš vztah vyvíjet. Ale pokud chceme, aby bylo naše partnerství stále živé, je důležité procházet novými zkušenostmi. Inspirujme se a buďme otevření novým zkušenostem.
Co jsem si dosud nedovolil? Co jsem ještě nikdy nedělal? Z čeho bych měl radost? Po čem toužím?

Když můžeme růst, roste i náš vztah. To stejné platí pro našeho partnera. Může-li se rozvíjet, prohlubuje se naše pouto a vzájemná důvěra. Není nic, co bychom museli tajit. Můžeme se ukázat takoví, jací opravdu jsme. Se vším, po čem toužíme a v co věříme. Včetně všech neznámých věcí, které cestou objevíme.

Štěstí je... když můžeme na partnerovi stále objevovat něco nového.

* * *

- z knihy Jednoduše buďte šťastní, Pierre FranckhBílý čarovní koníčci

13. července 2018 v 10:17 | Kopretina |  Andělské obrázky

Koníčku můj bílý s křídly
U pramene z mnoha vřídly
vyber si ten křištálový
napij se a budeš nový.Studánka Majetín - Olší

6. července 2018 v 21:42 | Kopretina |  Studánky a léčivé vody
Ahojte zdravím prázdninově a představuji studánku Majetín - Olší s kapličkou.Najdete ji při cestě z Přerova do Olomouce.Vede k ní krásná romantická cestička teměř podél potoka, lemovaná spoustou olší a dubů.Jedná se o zajímavé poutní místo, kde se konají mše.Kaplička je v současné době v havarijním stavu a v opravě, kvůli stromu který na ni spadl při bouřce.Pramen který je z boční strany kapličky je tak přístupný jen na vlastní nebezpečí.Voda je čisté osvěžující chuti a má pověst léčivého pramene.Hezká procházka!