Říjen 2018

Sulimov pannenská studánka

31. října 2018 v 20:15 | Kopretina |  Studánky a léčivé vody
Zdravím podzimně.tuhle studánku najdete u lesa pod polem v obci Sulimov.Je z druhé strany chatky u potoka a kolem vedou turistické trasy.Bohužel žádná k této studánce ,nevede ani na ni neupozornuje,což je škoda.Pouze místní a pár zasvěcenců a ted i vy ví kde se nachází...voda je příjemné chuti, hrníčky jsou zde k dispozici.Na cestě ke studánce potkáte dřevěného strážce ..

Nebojte se naplnovat svůj nejvyšší potenciál

31. října 2018 v 19:57 | Andělský deník |  Pro pohlazení duše

Nebojte se naplňovat svůj nejvyšší potenciál


"Mnozí z vás se bojíte žít naplno a dovolit si přijímat dobré věci, protože máte strach, že buď ztratíte pokoru, nebo že vám dané dobro doopravdy nenáleží. Chováte v sobě pocity viny a nepatřičnosti, které vám brání přijímat dobré věci, když k vám přichází, a které vám současně přitahují do života negativní zkušenosti, jež vám zrcadlí vaše sebepohrdání. Nikomu nikdy nepomůže, když budete trpět nebo si něco upírat, bez ohledu na to, jak 'správné' to připadá vašemu egu. Často jste tyto názory a pocity získali již v raném dětství, kdy jste se kvůli chování druhých cítili nemilovaní, nehodnotní a nedůležití, pochopili jste to jako "důkaz, že je s vámi něco špatně" a v dospělosti sami vůči sobě projevujete obdobné chování, jaké vůči vám dříve projevovali oni. Čím dříve se rozhodnete toto chování změnit, tím dříve začnete být skutečně šťastní a tím dříve také začnete světu dávat to, co jste mu dávat přišli - lásku, radost, štěstí a všechny ty krásné věci, po kterých tolik toužíte a které si přejete prožívat. Přestaňte si prosím bránit v přijímání dobra, protože být pokorní neznamená živořit, ponižovat se, shazovat svou hodnotu a žít v trýzni. Vaše utrpení nikomu nepomůže. Právě naplnění vašeho nejvyššího potenciálu a naplnění vašich snů bude mít ten největší přínos pro vás samé i pro všechny ostatní a pro svět. Vzdejte se prosím přesvědčení, že trpět je správné nebo že si utrpení zasloužíte, když nejste dokonalí a když se - zcela lidsky a přirozeně - dopouštíte omylů. Berte své stinné stránky jako příležitosti, ne jako něco špatného, co se musí eliminovat a schovávat a za co si zasloužíte být neustále trestáni. Je v pořádku milovat i své stinné stránky! Jsou vaší součástí stejně tak jako ty světlé! A vnesete-li světlo do svých stinných stránek, mohou se jednoho dne stát stejně světlými jako ty ostatní! Vaše sebepřijetí odemyká vaši sebeúctu a vaše sebeúcta k vám přitáhne hojnost všeho, co jste si dosud odpírali, ať už z jakéhokoli důvodu. Na týrání se a strádání není nic dobrého ani ušlechtilého - jen tím upíráte světu kus dobra, který byste mu místo toho mohli přinést svým vlastním štěstím. Kdykoli sami sebe trápíte, zvyšujete počet trápících se lidí ve světě. A naopak, když jste šťastní a plní lásky, zvyšujete počet šťastných a láskyplných lidí ve světě. Co bude lepší?"

Studánka pod Šimkovou skalou

21. října 2018 v 18:33 | Kopretina |  Voda a prameny
Ahojte na blogu :-)Nedávno jsem navštívila studánku pod Šimkovou skalou.Najdete ji po cestě z Kroměříže je skoro na konci dědiny Lubná u kamenolomu který se jmenuje Šimkova skala. Je to romantické místo které ted na podzim hraje všemi barvami :-)Studánka je hezky upravená ,voda v ní čistá pitelná,jinak nespecifikovatelné chuti.Cesta k ní je přístupná jakkoliv ,vede okolo ní silnice.Doporučuji k návštěvě a pití :-)